Drugi zespół wrócił na zwycięską ścieżkę. Ważna wygrana z SUMKS Jedynka Myślenice

0
359

Na zwycięską ścieżkę powrócili nasi młodzi zawodnicy występujący w drugim zespole. Handball Stal II Mielec pokonała w sobotę drużynę SUMKS Jedynka Myślenice.

Było to spotkanie drużyn, które do tej pory miały podobny bilans. Handball Stal II Mielec przed sobotnim meczem zgromadziła dziewięć punktów, zaś ich przeciwnicy mieli w tabeli siedem punktów.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando mielczan. Podopieczni trenera Pawła Wilka właściwie cały czas utrzymywali jedno-dwubramkową przewagę, by w samej końcówce wysunąć się na przewagę różnicą trzech trafień. Na koniec pierwszej połowy trafił bowiem Jakub Paleń i było 14:11.

Druga połowa to podobny obraz gry. Bardzo dobrze w bramce zaprezentował się Oleksii Novikov, a podobny poziom zaprezentował wpuszczony w drugiej połowie Jakub Tara. Z kolei z przodu bardzo dobrą skutecznością popisywali się Łukasz Klian, Karol Przychodzeń (obaj po 8 bramek) oraz Jakub Paleń, który mecz zakończył z 5 golami na koncie. Tym samym Handball Stal II Mielec wygrała pewnie i zasłużenie 31:26.

Było to ostatnie spotkanie rozgrywane przez nasz drugi zespół w tym roku u siebie. W ostatniej tegorocznej kolejce podopieczni trenera Pawła Wilka zagrają na wyjeździe z KS VIVE II Kielce. To spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17 w Kielcach.

Handball Stal Mielec – SUMKS Jedynka Myślenice 31:26 (14:11)

Stal II: Novikov, Tara – Paleń 5, Kilian 8, Styczeń, Sowa, Ząbek, Dyjak, Rybicki 3, Przychodzeń 8, Dzierga 2, Osmola 3, Mroczka 1, Mikielewicz 1. Trener Paweł Wilk.