„Był taki mecz”. Kapitalne emocje, przemowa w szatni i zwycięstwo

0
474
Był taki mecz

Wracamy z cyklem „Był taki mecz”. Tym razem cofamy się wyjątkowo blisko, bo do września 2022 roku i drugiej kolejki Ligi Centralnej poprzedniego sezonu. To wówczas mielczanie zmierzyli się z Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź. Emocji nie brakowało, także zwrotów akcji, a wszystko zakończyło się wygraną Handball Stali Mielec.

Latem 2022 roku drużyna Handball Stali Mielec została niemal całkowicie przebudowana. Po spadku z PGNiG Superligi w zespole doszło do wielu zmian – odeszła większość doświadczonych zawodników, a w zamian przyszli młodzi i zdolni.

Naturalne więc było, że zespół potrzebuje czasu, żeby się dotrzeć i zgrać. Widać to było w pierwszym meczu, gdy mielczanie potrzebowali rzutów karnych, żeby ograć Olimpię Medex Piekary Śląskie. Choć dwa punkty zostały w Mielcu, to podopieczni trenera Rafała Glińskiego czuli wyraźny niedosyt. Prowadzili bowiem przez całe spotkanie, a gola na remis stracili równo z syreną.

– Najważniejsze dla chłopaków jest to, żeby każdy wyciągnął z tego wnioski, żeby takie sytuacje, gdzie prowadzimy pięcioma bramkami i kończy się remisem już więcej się nie powtórzyły – mówił wówczas trener Rafał Gliński.

Mecz drugiej kolejki z Anilaną Łódź nie zaczął się jednak najlepiej. W pierwszej połowie to goście z Łodzi prowadzili, a na przerwę schodzili będąc lepszymi o trzy bramki.

Nic więc dziwnego, że w przerwie było gorąco. – W przerwie w mieleckiej szatni doszło do męskiej rozmowy, trener Rafał Gliński wydawał jasne polecenia dotyczące taktyki na drugą połowę, a pod szatnią swoje uwagi co do zaangażowania w ten mecz przekazał prezes klubu Roman Kowalik. Efekt był piorunujący – pisał portal hej.mielec.pl.

Kup bilet na mecz Handball Stal Mielec – Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź. Kliknij w TUTAJ.

W drugiej połowie Handball Stal całkowicie przejęła inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami. W drużynie wszystko funkcjonowało świetnie, szybko udało się odrobić straty, a następnie budować przewagę. Ostatecznie mielczanie wygrali 31:22.

Handball Stal Mielec – Grot Blachy Pruszyński UKS Anilana Łódź 31:22 (10:13)

Stal: Dekarz, Wiśniewski – Wilk, Nowak, Ruhnke 6, Babicz 8, Kotliński, Graczyk 3, Wołyncew 5, Napierała 3, Kaźmierczak, Smoliński 1, Stefani 1, Włoskiewicz 1, Goliszewski 1, Krzysztofik 2. Trener Rafał Gliński.

Anilana: Pisarkiewicz, Marciniak – Kamiński 3, Czech, Winiarski 1, Krajewski 3, Wawrzyniak 1, Trzeciak 2, Jakubiec, Katusza 3, Bielecki, Kacprzak 1, Helwak, Pawlak 5, Palutkiewicz, Bara 3. Trener Adam Jędraszczyk.

Partnerem Dnia Meczowego jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu. Dziękujemy za wsparcie! Początek spotkania o godzinie 17 w nowej Hali MOSiR w Mielcu. Bilety dostępne będą kasie biletowej. Kasa otwarta zostanie na dwie godziny przed początkiem meczu. Zapraszamy!