Sezon zaczynamy od porażki we Wrocławiu [RELACJA]

0
183

Za nami mecz pierwszej kolejki nowego sezonu Ligi Centralnej. Niestety, nie poszedł on po naszej myśli. Handball Stal Mielec przegrała na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 21:27.

Przed meczem trener Rafał Gliński zapowiadał, że jego zespół czeka trudne zadanie, ale jednocześnie wierzył w jego siłę i końcowe zwycięstwo.

– To będzie naprawdę ciężki dla nas rywal, który też zrobił odpowiednie wzmocnienia. Z tego co wiemy, to też jest drużyna, która będzie mierzyć w ten upragniony awans do superligi, więc czeka nas trudne spotkanie, ale wierzę w mój zespół i w to, że możemy tam wygrać – podkreślał Gliński.

Pierwsze fragmenty spotkania były wyrównane. W 9.minucie, po bramce Igora Graczyka, mieliśmy remis 4:4. Remisy mieliśmy także w 12.minucie (6:6) i w 14.minucie (7:7). Niestety dla nas, były to ostatnie takie momenty w tym spotkaniu.

Przewaga Śląska Wrocław zaczęła się uwydatniać po kwadransie gry. Początkowo było to 1-2 bramki przewagi, ale już pod koniec pierwszej połowy gospodarze wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Gdy tuż przed końcową syreną trafił Krzysztof Gądek, na tablicy widniał wynik 16:12 na korzyść Śląska.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Mielczanie, mimo wielu starań, nie byli w stanie zbliżyć się do bardzo dobrze grających gospodarzy. Tylko raz (34.minuta po bramce Daniela Goliszewskiego) udało się zmniejszyć stratę do trzech trafień.

Do końca meczu Śląsk Wrocław powiększył swoją przewagę do sześciu trafień i pewnie wygrał na inaugurację Ligi Centralnej. Stal z kolei na swoje pierwsze zwycięstwo musi czekać co najmniej do drugiej kolejki rozgrywek.

W najbliższej kolejce (piątek, godzina 19:00) Handball Stal Mielec podejmie u siebie drużynę Jurand Ciechanów. Bilety na to spotkanie można kupować TUTAJ.

Śląsk Wrocław – Handball Stal Mielec 27:21 (16:12)

Śląsk: Dudek, Młoczyński – Kornecki 4, Mucha 3, Majewski 3, Famulski, Ceglowski 6,  Kołodziejczyk, Gądek 4, Ramiączek 1, Tórz 3, Cepielik 2, Królikowski 1. Trener Bartłomiej Koprowski. W 48.minucie czerwoną kartką z gradacji kar ukarany został Gądek Krzysztof.

Stal: Dekarz, Novikov – Nowak 1, Kotliński, Graczyk 6, Valyntsau 2, Kowalik, Napierała 5, Kaźmierczak 2, Smoliński, Stefani 2, Goliszewski 2, Przychodzień, Osmola, Światłowski 1. Trener Rafał Gliński