Liga Centralna, czas start! W pierwszej kolejce zagramy ze Śląskiem Wrocław

0
472

Przed nami początek sezonu Ligi Centralnej. W pierwszej kolejce dojdzie do spotkania dwóch czołowych drużyn poprzednich rozgrywek Śląska Wrocław i Handball Stali Mielec. Pierwszy gwizdek sędziów w sobotę o godzinie 12:30 we Wrocławiu.

W przededniu startu Ligi Centralnej, Śląsk Wrocław typowany jest jako jedna z tych drużyn, które w końcowym rozrachunku powalczą o awans do Orlen Superligi. Potwierdzają to transfery. Do klubu z Wrocławia dołączyli bowiem zawodnicy z dużym doświadczeniem na parkietach najwyższego szczebla rozgrywkowego.

Śląsk Wrocław przed sezonem pozyskał następujących zawodników: Bartosz Dudek (MMTS Kwidzyn), Hubert Kornecki (MMTS Kwidzyn), Kacper Majewski (MMTS Kwidzyn), Jakub Przybylski (Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów), Szymon Mucha (Warmia Energa Olsztyn), Tymoteusz Bojarczuk (SPR Zabrze), Łukasz Królikowski (MKS Wieluń).

Szczególną uwagę przykuwają dwa pierwsze nazwiska. Bartosz Dudek to wychowanek Orlen Wisły Płock, w której debiutował nie tylko na parkietach ekstraklasy, ale również w elitarnej Ligi Mistrzów. W następnych latach grał w Miedzi Legnica, Meblach Wójcik Elbląg, a od sezonu 2017/18 nieprzerwanie był zawodnikiem MMTS-u Kwidzyn. W ubiegłym sezonie zagrał w 17 meczach, w których wykręcał statystykę obron na poziomie 23.58 procent skuteczności.

Drugim zawodnikiem przykuwającym uwagę na pewno jest Hubert Kornecki. Tym bardziej, że jest to były zawodnik naszego klubu. Kornecki swego czasu był uważany za duży talent, grał w reprezentacji Polski i trafił do Górnika Zabrze. Później jednak dopadła go groźna kontuzja, która zahamowała jego karierę. W Mielcu udało mu się na tyle odbudować (105 bramek w 42 meczach), że trafił do 2.Bundesligi. Z kolei ostatnie dwa sezony spędził w MMTS-ie Kwidzyn.

Te wzmocnienia pokazują, że będzie to z pewnością silniejsza drużyna, niż w ubiegłym sezonie, gdy Śląsk zajął 4.miejsce w Lidze Centralnej. Przypomnijmy, że nasza drużyna zajęła 2.miejsce i uczestniczyła w barażach o awans do Orlen Superligi.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już w sobotę od godziny 12:30. Transmisja tego spotkani w serwisie TVCOM.PL.