Molten oficjalnym dostawcą piłek dla Ligi Centralnej

0
220
Molten (1)

Związek Piłki Ręcznej w Polsce nawiązał współpracę z japońską marką Molten, w myśl której zostanie ona oficjalnym dostawcą piłek dla między innymi Lig Centralnych. Umowa została podpisana na trzy sezony.

Firma Molten jest już doskonale znana w środowisku piłki ręcznej. Od wielu lat jest mecenasem dyscypliny i partnerem światowej federacji. Spółka SMJ czyli wyłączny autoryzowany importer piłek do gry w piłkę ręczną firmy Molten na Polskę, w ramach nawiązanej współpracy z ZPRP dostarczy piłki nie tylko wszystkim klubom Lig Centralnych. Umowa zakłada także przekazanie piłek dla drużyn grających w I ligach (kobiety i mężczyźni), Szkół Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a także rozgrywanie nimi Final Four ORLEN Pucharu Polski.

Bardzo się cieszę, że wreszcie mogłem wykorzystać swoje międzynarodowe kontakty dla rozwoju piłki ręcznej w Polsce. Obiecuję, że w tym aspekcie mojej pracy w ZPRP jeszcze wiele się wydarzy. Cieszę się, że podpisujemy tak wartościową i długofalową umowę z potentatem światowym certyfikowanym przez IHF, jakim jest Molten. To Partner prestiżowy, innowacyjny, przewidywalny i na najwyższym międzynarodowym poziomie. Szczególnie pragnę podkreślić fakt, że pierwszy raz w historii piłki ręcznej zasilone zostaną centralnie nie tylko kluby Lig Centralnych, ale także I lig na terenie całego kraju. Dziękuję za to firmie Molten – mówi Sławomir Szmal, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Oficjalnymi piłkami meczowymi wyżej wymienionych rozgrywek będą modele posiadające aktualny atest IHF: H3X5001-BW dla mężczyzn i H2X5001-BW dla kobiet.

Ponadto, SMJ umożliwi klubom zakup oficjalnych piłek meczowych oraz klejów w promocyjnych cenach. Marka Molten dzięki współpracy z ZPRP otrzyma szereg świadczeń marketingowych.

Od 1958 roku Molten opracowuje i dostarcza piłki sportowe oraz sprzęt sportowy do koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki i piłki nożnej. Wysokiej jakości produkty Molten zostały uznane za oficjalne piłki do różnych głównych lig międzynarodowych, drużyn i turniejów. Łącząc innowacyjną technologię z doskonałym kunsztem Molten stara się pomagać sportowcom w maksymalizacji wydajności, jednocześnie łącząc światową społeczność sportową. Molten jest zaangażowany w produkcję absolutnie najlepszej jakości sprzętu sportowego, aby pomóc sportowcom w maksymalizacji wydajności i wykorzystaniu ich pełnego potencjału.

Jesteśmy dumni, że począwszy od sezonu 2023/24 marka Molten, oficjalny partner Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej IHF zwiąże się trzyletnią umową partnerską z ZPRP. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie jakość produktów Molten, które są używane podczas najważniejszych imprez sportowych na całym świecie takich jak Igrzyska Olimpijskie i Mistrzostwa Świata. Molten jest producentem specjalistycznych piłek ręcznych, w tym modeli dla dzieci. Piłka ręczna w Polsce zyskuje partnera, który może dostarczyć dla każdej grupy wiekowej najwyższej jakości sprzęt sportowy i stale rozwija stosowane technologie. Piłki Molten będą doskonałym narzędziem do uzyskiwania przez kluby najlepszych wyników sportowych zapewniając kibicom wspaniałe wrażenia. Związkowi Piłki Ręcznej gratulujemy wyboru i dziękujemy za okazane zaufanie w imieniu SMJ sport Sp. z o. o. , oficjalnego przedstawiciela marki Molten w Polsce – mówi Sławomir Stasiak, prezes SMJ sport Sp. z o.o.