Prezentujemy transfer #1! Jakub Kowalik nowym zawodnikiem Handball Stali Mielec

0
627
Jakub Kowalik prezentacja

Prezentujemy pierwszy transfer przed sezonem 2023/24 Ligi Centralnej. Nowym zawodnikiem Handball Stali Mielec został Jakub Kowalik. Witamy w drużynie!

Jakub Kowalik (ur. 22.02.1994) swoją karierę sportową wiązał do tej pory z Tarnowem. Jest wychowankiem klubu MKS Pałac Młodzieży Tarnów, a w kolejnych wielu latach był zawodnikiem SPR-u Tarnów (po zmianie nazwy Unii Tarnów). Właśnie z tym klubem od sezonu 2019/20 występował na parkietach PGNiG Superligi.

Szczególnie udany miał pierwszy sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, gdy w dwudziestu trzech meczach PGNiG Superligi rzucił 105 bramek. Taki wynik dał mu szóste miejsce w klasyfikacji strzelców PGNiG Superligi.

Nasz nowy zawodnik jest praworęczny i występuje na pozycji lewego rozgrywającego. Dysponuje bardzo dobrym rzutem z drugiej linii, co udowodnił już w wspomnianych wyżej rozgrywkach PGNiG Superligi. Do tego wniesie do drużyny na pewno sporą ilość doświadczenia zdobytego na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Jakub Kowalik przychodzi do Handball Stali Mielec z Grupa Azoty Unii Tarnów. Witamy w naszym zespole i życzymy samych sukcesów oraz wiele zdobytych bramek!