To musisz wiedzieć! Zasady dwumeczu barażowego o awans do PGNiG Superligi

0
1797

Poznaliśmy już daty dwumeczu o awans do PGNiG Superligi, a teraz czas na zasady i informacje o transmisji oraz biletach. 

Przypomnijmy, że pierwszy mecz barażowy pomiędzy Handball Stalą Mielec i Zagłębiem Lubin odbędzie się 27 maja (sobota) w hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu. Rewanż 31 maja w Lubinie.

Bilety na mecz w Mielcu można do piątku kupować w biurze klubu, a w sobotę będą dostępne w hali przy wejściu na trybunę. Wszystkie bilety dostępne w promocyjnej cenie 10 złotych.

Mecze barażowe będą transmitowane za pośrednictwem platformy emocje.tv. Wszyscy, którzy mają aktywny pakiet HANDBALL na miesiąc maj będą mogli obejrzeć mecze barażowe. Istnieje również możliwość wykupienia 24h dostępu do serwisu w aplikacji mobilnej emocje.tv.

Zawody, o których mowa powyżej, mogą zakończyć się remisem i nie przeprowadza się dogrywki, ale w przypadku:

  • remisu w pierwszych zawodach, to drugie zawody muszą zakończyć się zwycięstwem jednej z drużyn, a w przypadku ponownego remisu, niezależnie od wyniku, o wyłonieniu zwycięzcy w dwumeczu decydować będą rzuty karne;
  • jeśli każda drużyna odniesie po jednym zwycięstwie, o wyłonieniu zwycięzcy w dwumeczu decydować będzie większa dodatnia różnica bramek z obu zawodów, a gdy wynosi ona zero, to zarządza się rzuty karne.

W rozgrywkach PGNiG Superligi mężczyzn w sezonie 2023/2024 weźmie udział drużyna, która uzyska prawo sportowego awansu oraz spełni kryteria licencyjne PGNiG Superligi mężczyzn.

Baraże z Zagłębiem Lubin