Miasto Mielec zaprasza na Noc Muzeów

0
225

Noc Muzeów to wielkie święto współczesnych odkrywców. Można wspólnie kontemplować kulturę i sztukę. Tegoroczna edycja Nocy Muzeów w Mielcu zaplanowana jest na 20 maja (sobota) i odbędzie się w:

  • Pałacyku Oborskich od godz. 17.00 do 24.00,
  • Organizator – Muzeum Historii Regionalnej SCK,
  • Wstęp wolny.

Tegoroczna Noc Muzeów w Pałacyku Oborskich będzie się wiązać z wystawą, która została otwarta w kwietniu i nosi nazwę „Mielec w PRL. Ludzie, miejsca, wydarzenia…”. Z tematem wystawy świetnie korespondować będą więc kultowe samochody PRL, czy pokaz mody rodem z czasów PRL. Ale nie będzie to jedyny temat Nocy Muzeów. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać także ciekawej opowieści o rodzinie hr. Oborskich, będzie też kącik dla najmłodszych oraz inne atrakcje.

  • Europejska Noc Muzeów w „Jadernówce”- od godz. 15.00,
  • Organizator – Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka”,
  • Wstęp wolny.

Kolejna Noc Muzeów w „Jadernówce zapowiada się interesująco. Co tym razem? O godz. 15 otwarta zostanie wystawa w Galerii na Płocie, której tematem będzie 50. rocznica zdobycia przez Stal Mielec Mistrzostwa Polski w piłce nożnej. Ciekawie zapowiada się autorska wystawa Tomasza Marosza, fotoreportera Głosu Mieleckiego w latach 90. XX w. i spotkanie z autorem. Otwarcie wystawy „Tomasz Marosz ma GŁOS” o godz. 16. Ponadto w programie m.in.: wieczorynka dla dużych i małych, opowieści muzealne „Kurt Hippert nieznany fotograf Mielca”, feta w muzealnym stylu jubileuszu 70-lecia otwarcia związkowego Kina „Metalowiec” w Zakładowym Domu Kultury.