Przed nami Wielki Finał Enea Cup 2023. Turniej już we wtorek! [ZAPOWIEDŹ]

0
519

Przed nami Wielki Finał tegorocznej edycji Regionalnej Ligi Młodzieżowej ENEA CUP. W finałowych rozgrywkach wezmą udział zwycięzcy turniejów eliminacyjnych. Finałowa rywalizacja rozpocznie się we wtorek o godzinie 9:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu. 

Drużyny rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych – klas szkół podstawowych 4-6 oraz klas szkół podstawowych 7-8. Turniej rozgrywany będzie w formule final four. Najpierw będziemy mieć mecze półfinałowe, których zwycięzcy spotkają się w finale. Przegrani zagrają o 3.miejsce.

W finałowych rozgrywkach zagrają zwycięzcy turniejów eliminacyjnych: Szkoła Podstawowa w Cmolasie (kategoria klas 7-8), Szkoła Podstawowa w Maliniu (obie kategorie wiekowe), Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu (kategoria klas 4-6) Szkoła Podstawowa w Sichowie (kategoria klas 4-6) oraz Szkoła Podstawowa nr 7 w Mielcu (kategoria klas 4-6), Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu (kategoria klas 7-8) oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Staszowie (kategoria klas 7-8).

Początek wielkiego finału Regionalnej Ligi Młodzieżowej ENEA CUP 2023 w najbliższy wtorek (9 maja) o godzinie 9:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Transmisja LIVE z wydarzenia będzie dostępna na naszym kanale na YouTube Handball Stal Mielec.

Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” to zawody, które na stałe wpisały się do kalendarza sportowego, od początku wspierane są przez Eneę Elektrownię Połaniec. Organizatorem przedsięwzięcia jest klub piłki ręcznej Handball Stal Mielec, a biorą w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.