Wracamy do gry! W sobotę mecz ze Śląskiem Wrocław

0
284

W Lidze Centralnej czas na mecze 24.kolejki. W jej ramach dojdzie do starcia Handball Stali Mielec i Śląska Wrocław, a więc drużyn, które zajmują odpowiednio: drugie i czwarte miejsce w ligowej tabeli. Szykuje się więc nam prawdziwy hit tej serii spotkań. Początek w sobotę o godzinie 18:00. 

Patrząc sucho na tabelę, naprawdę powinniśmy spodziewać się hitu. Handball Stal Mielec, mimo kilku niepowodzeń w wyjazdowych spotkaniach, pewnie zajmuje pozycję wicelidera z przewagą sześciu oczek nad trzecim w tabeli AZS-em Biała Podlaska. Śląsk Wrocław zajmuje 4.miejsce z dorobkiem 42.punktów, a więc równo dziesięciu mniej od Stali. W ostatnim czasie nasz rywal ma na koncie dwie porażki z rzędu – po karnych na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec i u siebie z KPR-em Legionowo.

Najlepszym strzelcem Śląska Wrocław w tym sezonie jest Konrad Cegłowski. Ma już na koncie 140 bramek i zajmuje pozycję wicelidera w klasyfikacji strzelców całej Ligi Centralnej.

Warto zwrócić uwagę, że nasz najbliższy rywal – Śląsk Wrocław – to klub o jednej z najbogatszych historii w polskiej piłce ręcznej. Śląsk w swoich dziejach aż piętnaście razy sięgał po tytuł mistrza Polski, sześciokrotnie zdobywał srebrny medal i czternaście razy brąz. Jest także siedmiokrotnym zdobywcą Pucharu Polski oraz finalistą Pucharu Europy (dzisiejszej Ligi Mistrzów). W tym miejscu warto zaznaczyć, że wychowankiem Śląska Wrocław jest Rafał Gliński.

W ostatnich kilkunastu latach klub miał wiele problemów, upadał, ale odbudował się, stanął na nogi i dziś jest czołówką w Lidze Centralnej.

Początek meczu Handball Stal Mielec – Śląsk Wrocław w sobotę o godzinie 18:00. Bilety na to spotkanie można nabywać w promocyjnej cenie – tylko 10 złotych!