Liga Centralna wkracza w decydującą fazę. W sobotę podejmiemy MKS Wieluń

0
390

Czas leci niesamowicie. Co dopiero przecież zaczynaliśmy sezon Ligi Centralnej, a dziś wkracza on w decydującą fazę. W weekend odbędą się bowiem mecze 22.kolejki, w której ramach Handball Stal Mielec zagra u siebie z MKS-em Wieluń. Początek o godzinie 18:30.

Obie drużyny podejdą do tego spotkania z dwóch różnych biegunów. Handball Stal Mielec mimo niespodziewanej porażki w Olsztynie po karnych, wciąż pewnie zajmuje pozycję wicelidera. Z kolei MKS Wieluń zajmuje 10.miejsce i nieco spuścił z tonu, porównując do pierwszej, naprawdę udanej dla tego zespołu, rundy.

MKS Wieluń do tej pory zdobył 25 punktów. Na ten dorobek składa się osiem zwycięstw w regulaminowym czasie gry i jedna porażka po rzutach karnych. Większość tego dorobku udało się jednak wypracować w pierwszej rundzie. W rundzie rewanżowej MKS do tej pory wygrał tylko dwa razy, pokonując u siebie Warmię Energa Olsztyn (33:26) i Śląska Wrocław (32:28). Warto jednak zaznaczyć, że w poprzedniej kolejce drużyna ta była bardzo blisko urwania punktów KPR-owi Legionowo, przegrywając ostatecznie tylko jedną bramką.

Najlepszym strzelcem MKS-u Wieluń jest Artur Bożek, który w 20 meczach rzucił 104 bramki. To doświadczony zawodnik, mający w swoim dorobku wiele meczów w PGNiG Superlidze w barwach KPR-u Legionowo i Energi MKS-u Kalisz. Poza nim warto na pewno zwrócić również uwagę na Błażeja Golańskiego, który ma na koncie 77 bramek.

Trenerem naszych sobotnich rywali jest Grzegorz Garbacz. To znakomity, były piłkarz ręczny, Mistrz Polski z roku 1997 ze Śląskiem Wrocław, były reprezentant Polski i zawodnik m.in. takich klubów jak WKS Śląsk Wrocław, Gwardia Opole czy NMC Powen Zabrze.

Początek meczu Handball Stal Mielec – MKS Wieluń w sobotę (15 kwietnia) o godzinie 18:30 w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Transmisja w inSports.TV.