W sobotę gramy Derby Podkarpacia! Do Mielca przyjedzie Orlen Upstream SRS Przemyśl

0
381
Derby Podkarpacia

Przed nami mecz 16.kolejki Ligi Centralnej. W jej ramach odbędą się Derby Podkarpacia, w których Handball Stal Mielec podejmie u siebie drużynę Orlen Upstream SRS Przemyśl. Początek meczu w sobotę o godzinie 17:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 7. 

ORLEN Upstream SRS Przemyśl zajmuje obecnie 13.miejsce w tabeli. Nasz derbowy rywal do tej pory zgromadził 10 punktów, a na ten dorobek składają się trzy zwycięstwa oraz jedna porażka w rzutach karnych. Takie wyniki na pewno nie są zadowalające dla drużyny, która przecież w ubiegłym sezonie była w czołówce Ligi Centralnej.

W tym sezonie doszło tam również do zmiany trenera. Przed startem rundy rewanżowej z pracy zrezygnował dotychczasowy szkoleniowiec Przemysław Korobczak, a jego miejsce zajął Stanisław Makowiejew.

Dla Stanisława Makowiejewa to pierwsza praca w roli szkoleniowca. Latem do Przemyśla przychodził, jako zawodnik, a media pisały, że to hit transferowy w Lidze Centralnej. Nie ma się z resztą czemu dziwić – Makowiejew to uznany zawodnik, który wiele lat występował w PGNiG Superlidze. Grał również w reprezentacji Polski.

Ogólnie w Przemyślu względem poprzedniego, udanego sezonu (5.miejsce w Lidze Centralnej) zaszło sporo zmian. Odeszli m.in. dobrze znani z gry w Mielcu: Tomasz Mochocki, Daniel Dutka czy Grzegorz Barnaś. W ich miejsce pozyskano m.in. wspomnianego wyżej już Stanisława Makowiejewa czy innego zawodnika przez lata związanego z Mielca – Jakuba Ćwiękę.

W meczu pierwszej rundy lepsi byli mielczanie, którzy wygrali w Przemyślu 35:31. Jak będzie tym razem? Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!

Początek spotkania Handball Stal Mielec – Orlen Upstream SRS Przemyśl w sobotę (18 lutego) o godzinie 17:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Informacje o biletach TUTAJ.