Czas na wyprawę do Łodzi. W sobotę gramy na wyjeździe z Anilaną

0
356

Runda rewanżowa Ligi Centralnej rozkręca się na dobre. Już w najbliższą sobotę Handball Stal Mielec czeka wyprawa do Łodzi na mecz wyjazdowy z drużyną Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź. Początek tego spotkania w sobotę o godzinie 18:00.

Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź to beniaminek rozgrywek Ligi Centralnej. W bieżących rozgrywkach ekipa prowadzona przez trenera Adama Jędraszczyka zajmuje 13.miejsce w tabeli, legitymując się dorobkiem dziewięciu punktów. Na taką zdobycz składają się wygrane mecze w regulaminowym czasie gry z MKS Olimpią MEDEX Piekary Śląskie (29:23), Warmią Energa Olsztyn (27:25) oraz wygrana po karnych z MKS-em Wieluń i porażka po karnych z Białą Podlaską. Szczególnie to spotkanie z trzecią drużyną Ligi Centralnej pokazuje, że ta ekipa jest w stanie powalczyć z drużynami z czołówki.

Zresztą i w meczu w Mielcu pokazali, że tanio skóry nie sprzedają. Przypomnijmy bowiem, że w pierwszym spotkaniu co prawda nasza drużyna wygrała bardzo pewnie (31:22), ale do przerwy to łodzianie prowadzili 13:10.

Teraz oba zespoły spotkają się w ramach 15.kolejki Ligi Centralnej. W poprzedniej serii spotkań mielczanie wygrali na wyjeździe z Olimpią MEDEX Piekary Śląskie, zaś Anilana Łódź przegrała po walce z KPR-em Legionowo 24:28.

Najlepszym strzelcem zespołu prowadzonego przez trenera Jędraszczyka jest Szymon Krajewski, który zdobył do tej pory 61 bramek. Ciekawostką jest również fakt, że trener łodzian to ojciec reprezentanta Polski w piłce ręcznej – Piotra Jędraszczyka.

Początek meczu Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź – Handball Stal Mielec w najbliższą sobotę (11 lutego) o godzinie 18:00. Transmisja w serwisie insports.tv.