Czas na rundę rewanżową Ligi Centralnej. W sobotę jedziemy do Piekar Śląskich

0
722

W ubiegły weekend pierwsza runda spotkań Ligi Centralnej dobiegła końca. Od najbliższego weekendu rozpoczynają się rewanże. W sobotę Handball Stal Mielec zagra na wyjeździe z Olimpią Medex Piekary Śląskie. Początek tego spotkania o godzinie 17:00.

Olimpia Medex Piekary Śląskie pierwszą rundę na pewno może zaliczyć do udanych. Beniaminek Ligi Centralnej zajmuje 6.miejsce w tabeli, ze zdobyczą 20 punktów w 13 spotkaniach. W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Mariusza Kempysa wygrali 27:22 z drużyną KPR Autoinwest Żukowo.

– Żukowo też walczyło, ale my nawet na chwilę nie daliśmy im pomyśleć o tym, że mogą stąd wywieźć trzy punkty. Dlatego też wygraliśmy – podsumował to spotkanie Patryk Miłek, zawodnik Olimpii na antenie TVP3 Katowice.

Również dla nas był to wyjątkowo niewygodny przeciwnik. Warto wspomnieć, że w pierwszej kolejce tego sezonu w meczu Handball Stal Mielec – Olimpia Medex Piekary Śląskie w regulaminowym czasie gry padł remis, a w rzutach karnych lepsi okazali się być mielczanie. W zespole z Piekar Śląskich wyjątkowo życie uprzykrzał nam wówczas Patryk Miłek, który całe spotkanie zakończył z ośmioma trafieniami na koncie. To również ten zawodnik jest najlepszym strzelcem Olimpii – zdobył do tej pory 61 bramek. Tyle samo ma także Szymon Kotalczyk.

Nie byliśmy jednak jedynym zespołem z czołówki, na których Olimpia ugrała punkty. W 12.kolejce bowiem podopieczni trenera Kempysa sprawili ogromną niespodziankę i ograli u siebie KPR Legionowo 28:24.

Mecz Olimpia Medex Piekary Śląskie – Handball Stal Mielec odbędzie się w najbliższą sobotę (4 lutego) o godzinie 17:00 w hali MOSiR „Olimpia” w Piekarach Śląskich. Transmisja w serwisie inSports.TV.