Dziś rozpoczynają się w Polsce mistrzostwa świata. Zobacz serial o naszych kadrowiczach [WIDEO]

0
400
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej

Już dziś rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce ręczną. Z tej okazji możemy zobaczyć serial, który przybliży nam sylwetki i historię naszych kadrowiczów. „Monolit” to serial pokazujący kulisy życia reprezentacji piłkarzy ręcznych: radość, szczęście i ból. Kamera przez cały rok towarzyszyła im w przygotowaniach do największej imprezy w dziejach polskiego szczypiorniaka. Premiera 6 stycznia o 21:40 w TVP Sport.

Piłkarze ręczni przez wiele lat byli drużyną, która tworzyła mity. Dziś Karol Bielecki, Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk doczekali się następców. Podopieczny Patryka Rombla mistrzostwami świata mogą napisać własną legendę. Turniej, który organizują wspólnie Polska oraz Szwecja, to nie tylko szansa, żeby nawiązać do wyników osiąganych przez drużynę Bogdana Wenty, ale także ścieżka prowadząca do kwalifikacji na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Kamery towarzyszyły reprezentantom Polski w drodze do turnieju, który dla wielu z nich może być najważniejszym w życiu i przedefiniować kariery. Zaglądamy za kulisy meczów, treningów, żmudnych przygotowań. To sceny często nieprzyjemne, czasem drastyczne, ale zawsze prawdziwe.

Zobaczycie dzięki nim piłkarzy ręcznych oczami lekarzy, kibiców, ale także najbliższych. Twórcy byli z zawodnikami w sali operacyjnej, rodzinnym domu, pokoju rehabilitacji oraz szatni. Projekt przygotowany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP), komitet organizacyjny mistrzostw świata oraz Awake Studio to wydarzenie, jakiego w polskim szczypiorniaku jeszcze nie było. Mamy dla was historią życia rozpisaną na sześć odcinków, której epilogiem – a może nowym otwarciem – będzie turniej.