Wyniki 12.kolejki Ligi Centralnej

0
255

Za nami 12.kolejka Ligi Centralnej, która jednocześnie była ostatnią rozegraną w 2022 roku. Ta seria gier przyniosła nam przetasowania na samej górze tabeli. Dotychczasowy lider KPR Legionowo przegrał drugi mecz z rzędu i spadł na 3.miejsce. Nowym liderem została Handball Stal Mielec.

Handball Stal Mielec pewnie i w dobrym stylu pokonała Nielbę Wągrowiec. Początkowo jednak łatwo nie było, bo do przerwy był remis. W drugiej połowie podopieczni trenera Rafała Glińskiego wrzucili jednak dużo wyższy bieg i nie pozostawili przeciwnikowi już żadnych złudzeń.

Podobny scenariusz napisały kolejne dwa spotkania. W meczu Budnexu Stal Gorzów z MKS-em Wieluń pierwsza połowa była wyrównana, ale do szatni z minimalnym prowadzeniem zeszli gospodarze. W drugiej odsłonie w 40. minucie podopieczni Oskara Serpiny wyszli na trzybramkowe prowadzenie, które powiększali już do końca spotkania.

W starciu Akademików z czerwoną latarnią Ligi Centralnej ciekawie było do przerwy /17:16/, Po zmianie stron goście pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 39. minucie. Słaby początek drugiej połowy wykorzystali gospodarze. Na kwadrans przez zakończeniem meczu zwycięstwo AZS-u nie było zagrożone.

Ani przez moment nie były również zagrożone ligowe punkty w starciu beniaminka tegorocznych rozgrywek z KPR-em Legionowo. Gospodarze od pierwszej minuty narzucili swoje warunki. W 5. minucie prowadzili 4:1. KPR szukał swoich szans, doganiał rywala, ale nie był w stanie przełamać wyniku na swoją korzyść. Olimpia Medex zwyciężyła zasłużenie i zanotowała niezwykle cenne zwycięstwo. Druga porażka z rzędu przedstawiciela Mazowsza sprawiła, że drużyna Michała Prątnickiego spadła z fotelu lidera na trzecie miejsce.

Będąca na fali Padwa Zamość nie dała szans gościom z Żukowa. Pierwsza połowa rozstrzygnęła losy tego meczu. Triumf w 12. kolejce drużyny Zbigniewa Markuszewskiego jest szóstym zwycięstwem w siedmiu ostatnich spotkaniach.

Następna – 13.kolejka – Ligi Centralnej odbędzie się w ostatni weekend stycznia 2023 roku.