Czas na ostatnie starcie w tym roku! „Plan jest zawsze taki sam: wyjść, walczyć i wygrać” [ZAPOWIEDŹ]

0
415

To będzie już ostatnie spotkanie w 2022 roku. W najbliższą sobotę o godzinie 18:30 Handball Stal Mielec podejmie w hali Szkoły Podstawowej nr 7 Nielbę Wągrowiec. – Plan jest zawsze taki sam: wyjść, walczyć i wygrać – mówi przed tym meczem trener Rafał Gliński.

Zanim Liga Centralna zapadnie w kilkutygodniowy sen zimowy, w najbliższą sobotę odbędzie się 12.kolejka rozgrywek. Wicelider tabeli Handball Stal Mielec spotka się z Nielbą Wągrowiec, a więc drużyną, która w poprzedniej kolejce pokonała lidera – KPR Legionowo.

– Tak, to duże zaskoczenie – zgadza się trener Rafał Gliński. – Jak widzieliśmy, do tej pory Legionowo było niezwyciężone, całą tę rundę wygrywało z zespołami i to wygrywało wysoko. Nielba jednak potrafiła ich pokonać i tak jak powiedziałem już chłopakom: jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. Więc naprawdę musimy się skupić na tym ostatnim, sobotnim spotkaniu u siebie w domu.

Nielba Wągrowiec ma na koncie 14.punktów i zajmuje 10.miejsce w tabeli. Ma jednak tyle samo „oczek” co ósma w tabeli Olimpia Medex Piekary Śląskie i tylko o jedno mniej od siódmego KPR-u Autoinwest Żukowo.

Najlepszym strzelcem drużyny z województwa wielkopolskiego jest Karol Przychodzeń, który ma na koncie już 68 bramek. Równie groźny jest Igor Drzazgowski – autor 63.trafień. To kolejno drugi i czwarty najlepszy strzelec Ligi Centralnej. Zapytaliśmy trenera Glińskiego, jaki jest plan ich powstrzymania?

– Dobrą obroną i skutecznym bramkarzem. Oczywiście chwała im za to, że zdobyli tyle bramek, ale ja wolałbym, żeby mój zespół, moi zawodnicy zdobywali po równo bramek i te siły rozkładały się na cały zespół, a nie na dwóch, czy trzech zawodników – podkreśla szkoleniowiec Handball Stali Mielec.

– Oczywiście są mecze, w których jeden czy drugi zawodnik rzuci więcej bramek, ale siła drużyny jest wtedy, gdy to się rozkłada na wszystkich. Także ja tutaj nie patrzę, że ktoś jest królem strzelców, albo ma naprawdę imponującą zdobycz bramkową, oczywiście doceniamy naszych przeciwników, to skuteczni zawodnicy, ale my skupiamy się na sobie – dodaje.

Jaki więc będzie nasz plan na to spotkanie? – Plan jest zawsze taki sam: wyjść, walczyć i wygrać. Pokazać się z jak najlepszej strony, pokazać charakter, tym bardziej w ostatnim meczu w tym roku. Już w sobotę czeka nas ostatnia potyczka w 2022 roku i miejmy nadzieję, że będzie zwycięska – kończy trener Rafał Gliński.

Na ostatni mecz w tym roku proponujemy naszym kibicom promocję „Dwa bilety w cenie jednego”. Jeśli chcecie zabrać kogoś na najbliższy mecz, to jest do tego świetna okazja i promocja. Jeśli więc wybieracie się we dwóch, we dwoje, czy we dwie, to przy kasie zapłacicie tylko jak za jeden bilet.

To nie koniec atrakcji. W przerwie meczu zostaną przeprowadzone konkursy dla kibiców, będzie można wygrać ciekawe nagrody – m.in. vouchery na pizzę w Max Pizza Mielec, czy autobiografię Grzegorza Lato pt. „Król Mundiali”.

Początek meczu Handball Stal Mielec – Nielba Wągrowiec w sobotę o godzinie 18:30 w hali Szkoły Podstawowej nr 7.