W sobotę wyjazdowy mecz ze Śląskiem Wrocław. „Chcemy podtrzymać passę zwycięstw”

0
333

To będzie nasz przedostatni w tym sezonie mecz w Lidze Centralnej, a jednocześnie ostatni wyjazd. W sobotę Handball Stal Mielec zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Początek meczu o godzinie 17:00. Transmisja w inSports.TV.

Handball Stal Mielec znajduje się w bardzo dobrej formie. Podopieczni trenera Rafała Glińskiego wygrali już pięć meczów z rzędu w Lidze Centralnej. Za zwycięstwami idzie również styl, bo w poprzedniej kolejce wysoko pokonali Zagłębie Sosnowiec.

– Oczywiście było to spowodowany tym, że narzuciliśmy przeciwnikom naprawdę szybkie tempo, czy to w kontrataku, czy wznowień po bramkach. Cieszy mnie to, że chłopcy utrzymali taką grę przez pełne sześćdziesiąt minut – podkreślił trener Rafał Gliński.

Teraz przed mielczanami mecz ze Śląskiem Wrocław, który ma swoje problemy. Najbliższy rywal Stali z ostatnich pięciu spotkań wygrał tylko raz. – Pytanie: czy mają jakieś problemy? Nie mnie to ocieniać – odpowiada trener Gliński. – My musimy skupić się na sobie, a przede wszystkim na tym, żeby tę passę, którą teraz mamy podtrzymać – dodaje.

Szkoleniowiec podkreśla, że Śląsk na pewno będzie trudnym przeciwnikiem. W składzie tego zespołu znajdują się zawodnicy, którzy są znani kibicom piłki ręcznej. – Są tam zawodnicy, którzy grali w PGNiG Superlidze. Może nie są to bardzo doświadczeni zawodnicy, aczkolwiek już zaznaczający swoją obecność. Mówię tu przede wszystkim o Krzysztofie Gądku oraz o Pawle Salaczu, którzy mają dobre występy na najwyższym poziomie. Na nich będziemy musieli uważać, ale skupić się też musimy na całym zespole Śląska, bo będą dla nas dużym zagrożeniem.

Drużyna Stali na spotkanie do Wrocławia wyjeżdża już dzień wcześniej. – Po treningu jemy jeszcze obiad w zaprzyjaźnionym Hotelu Iskierka, a następnie wyruszamy autobusem w drogę. Dojedziemy pewnie wieczorem, więc tam zjemy kolację i do spania. W sobotę śniadanie, później na pewno jakiś spacer i do boju – opisuje trener Rafał Gliński.

Początek meczu Śląsk Wrocław Handball – Handball Stal Mielec w sobotę (10 grudnia) o godzinie 17:00. Transmisja w serwisie inSports.TV.

Sponsorzy