Przed nami ostatni wyjazd w tym roku. W sobotę zagramy we Wrocławiu

0
347

Liga Centralna wchodzi w ostatni wiraż przed trwającą 1,5 miesiąca przerwą zimową. W przedostatniej w tym roku kolejce Handball Stal Mielec zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Transmisja w inSports.TV.

Obie drużyny podejdą do tego spotkania w zupełnie innych nastrojach. Handball Stal Mielec w ostatnich tygodniach jest w świetnej formie, wygrywa mecz za meczem, nieważne czy we własnej hali, czy na wyjeździe. W poprzedniej kolejce podopieczni trenera Rafała Glińskiego nie dali szans Zagłębiu Sosnowiec wygrywając u siebie 39:29.

Z kolei wrocławianie, po bardzo dobrym początku sezonu, ostatnio nieco spuścili z tonu. Co prawda nadal zajmują bardzo dobre, 4.miejsce w ligowej tabeli, ale jeśli weźmiemy pod uwagę tylko pięć ostatnich spotkań, to ten wynik jest sporo gorszy. W tym czasie Śląsk wygrał zaledwie raz (na wyjeździe z Olimpią Piekary Śląskie), dwa razy przegrał po karnych (z Nielbą Wągrowiec i Zagłębiem Sosnowiec) oraz dwa razy przegrał w regulaminowym czasie gry – z KPR-em Legionowo na wyjeździe i MKS-em Wieluń u siebie. Wciąż wysokie miejsce w tabeli jest więc efektem znakomitej gry w pierwszych kolejkach, gdy na pierwszych pięć spotkań, wrocławianie wygrali aż cztery.

Warto wspomnieć, że będzie to pierwsze spotkanie obu klubów od 2016 roku. Po raz ostatni Śląsk Wrocław i Stal Mielec spotkały się w fazie play-out PGNiG Superligi w sezonie 2015/16. W obu spotkaniach lepsi byli wówczas mielczanie.

Początek meczu Śląsk Wrocław Handball – Handball Stal Mielec w sobotę (10 grudnia) o godzinie 17:00. Transmisja w serwisie inSports.TV.

Sponsorzy