Wyniki 10.kolejki Ligi Centralnej

0
199

Po 10.kolejce Ligi Centralnej na szczycie tabeli pozostał status quo. Solidarnie swoje mecze wygrał lider – KPR Legionowo, wicelider – Handball Stal Mielec oraz trzeci zespół – KS AZS AWF Biała Podlaska.

Lider tabeli zgromadził do tej pory 29 punktów. Druga w tabeli Handball Stal Mielec ma na swoim koncie trzy punkty mniej – 26. Z kolei trzecia w tabeli Biała Podlaska zgromadziła do tej pory 24 „oczka”.

W jednym ze spotkań w sobotę o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne. Zaciętą rywalizację mogliśmy oglądać pomiędzy Grot Blachy Pruszyński Anilana Łódź a MKS-em Wieluń. Przez cały mecz wynik oscylował wokół remisu i po sześćdziesięciu minutach tablica wyników pokazywała 26:26. Ostatecznie w rzutach karnych lepsi byli zawodnicy z Łodzi.

Blisko sprawienia niespodzianki w tej kolejce było KPR Padwa Zamość, które zagrało na wyjeździe z KS AZS AWF Biała Podlaska. Goście postawili trudne warunki rywalom i po pierwszej połowie prowadzili 10:9. Nie udało im się jednak utrzymać tej przewagi do samego końca i z kompletu punktów cieszył się KS AZS.

Drugą wygraną z rzędu zanotowała Nielba Wągrowiec, która po wyrównanej walce pokonała na wyjeździe MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 31:30. Podopieczni Bartosza Świerada aktualnie mają na swoim koncie jedenaście oczek i zajmują dziesiąte miejsce w tabeli. Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli także zawodnicy KPR-u Autoinwest Żukowo, którzy wygrali z KS-em Budnex Stal Gorzów różnicą czterech oczek (29:25). Różnica punktowa w tabeli pomiędzy tymi zespołami w tabeli wynosi tylko jedno oczko.

Warmia Energa Olsztyn postawiła się ORLEN Upstream SRS Przemyśl i po pierwszej połowie meczu remisowała 11:11. Zespół z Olsztyna ambitnie walczył do samego końca, ale ostatecznie to gospodarze zwyciężyli 28:26 i zdobyli komplet punktów.

KPR Legionowo w minioną sobotę nie dał szans drużynie Śląska Wrocław Handball. Był to koncert w wykonaniu aktualnego lidera tabeli, który wygrał to spotkanie aż 45:28. Najskuteczniejszym zawodnikiem w meczu był Filip Fąfara, który zdobył w sumie dziesięć bramek. Wysokie zwycięstwo w tej kolejce odnieśli także zawodnicy Stali Handball Mielec, wygrywając z Zagłębiem Handball Team Sosnowiec 39:29.