Wracamy na własny parkiet. „Każdy mecz w Lidze Centralnej jest trudny” [ZAPOWIEDŹ]

0
613

Emocje związane z Ligą Centralną wracają do Mielca. W najbliższą sobotę w hali Szkoły Podstawowej nr 7 Handball Stal Mielec podejmie u siebie drużynę Zagłębie Handball Team Sosnowiec. Początek o godzinie 18:30.

Mielczanie do tego spotkania podejdą w dobrych nastrojach. Podopieczni trenera Rafała Glińskiego zdobyli Twierdzę Wieluń, pokonując gospodarzy, którzy we własnej hali przegrali po raz pierwszy w tym sezonie. Czy to był najlepszy występ Stali w tym sezonie? – Trudno powiedzieć, nie biorę tego w ogóle w takich kategoriach – odpowiada szkoleniowiec mieleckiej drużyny.

– Na pewno skuteczność była poprawna, choć nie ustrzegliśmy się błędów, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy. Wiadomo, że wcześniej Wieluń wygrał wszystkie mecze u siebie, był to więc ciężki teren, ale tak jak mówię w każdym kolejnym wywiadzie: każdy mecz w Lidze Centralnej, czy to u siebie, czy na wyjeździe, jest bardzo ciężki – podkreśla Rafał Gliński.

Dobry nastrój po zwycięstwie na pewno mąci kontuzja Damiana Krzysztofika. Doświadczony kołowy doznał kontuzji kolana i w pierwszej połowie musiał opuścić parkiet. – Damian czeka na konsultację lekarską i na dokładne badania i diagnozę – informuje trener Handball Stali Mielec.

W sobotę jego podopieczni podejmą u siebie Zagłębie Handball Team Sosnowiec. W naszych szeregach jest zawodnik, który doskonale zna ten zespół. To oczywiście rozgrywający Daniel Goliszewski, który do Mielca trafił właśnie z Sosnowca. – Na pewno będziemy podpytywać Daniela o pewne podpowiedzi, czy ciekawostki. Podejrzewam, że od czasu kiedy odszedł, to wiele się nie zmieniło. Trzon tego zespołu został ten sam – podkreśla Rafał Gliński.

Dla trenera mecz z Sosnowcem to również okazja do spotkania dobrego przyjaciela. Zawodnikiem Zagłębia jest bowiem Michał Adamuszek, który grał z Glińskim zarówno w Stali Mielec (lata 2013-2015) oraz w Górniku Zabrze. – Dzwonimy czasem do siebie, wymieniamy jakieś opinie, sugestie – odpowiada szkoleniowiec mielczan.

– Także to bardzo sympatyczna postać, pozytywny człowiek. Niestety ja już nie będę mógł być na parkiecie, ale mam nadzieję, że Michał tak bardzo nie uprzykrzy nam życia. To człowiek stworzony do zadań defensywnych, już teraz, więc nasz atak będzie musiał naprawdę mocno się starać, żeby doprowadzić do sytuacji rzutowych – dodaje.

Początek meczu Handball Stal Mielec – Zagłębie Handball Team Sosnowiec w sobotę o godzinie 18:30 w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Bilety do nabycia w biurze klubu (do piątku włącznie) oraz w dniu meczu w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Kasa zostanie otwarta na dwie godziny przed początkiem meczu. Transmisja w inSports.TV.