Liga Centralna nie zwalnia tempa. W najbliższy weekend rozegrana zostanie 9.kolejka spotkań

0
439

Za nami jest już 1/3 rozgrywek Ligi Centralnej. Rozgrywki przyśpieszają i w najbliższy weekend zostanie rozegrana dziewiąta kolejka. W jej ramach Handball Stal Mielec zagra na wyjeździe z MKS-em Wieluń. Początek tego spotkania o godzinie 18:00. Transmisja w inSports.TV.

Obie drużyny mogą początek sezonu zaliczyć do udanych. Handball Stal Mielec po zwycięstwie w poprzedniej kolejce nad Warmią Olsztyn awansowała na pozycję wicelidera i do prowadzącego KPR-u Legionowo traci tylko trzy punkty. Z kolei drużyna z Wielunia może być uznawana za jedną z największych, pozytywnych niespodzianek tego sezonu.

Ekipa z województwa łódzkiego, która w ubiegłym sezonie kończyła rozgrywki na 9.miejscu, w tym zajmuje 5.miejsce i ma na swoim koncie już pięć zwycięstw. Podopieczni trenera Grzegorza Garbacza szczególnie groźni są we własnej hali, gdzie wygrali komplet rozegranych spotkań. W Wieluniu poległy kolejno: KPR Padwa Zamość, KPR Autoinwest Żukowo, Zagłębie Handball Team Sosnowiec oraz Nielba Wągrowiec. Do tego należy dodać niespodziewane, ale w pełni zasłużone wyjazdowe zwycięstwo nad Śląskiem Wrocław.

Najlepszym strzelcem drużyny z Wielunia jest Artur Bożek, który zdobył do tej pory już 37 bramek.

Początek meczu MKS Wieluń – Handball Stal Mielec w sobotę (26 listopada) o godzinie 18:00. Transmisja w inSports.TV.