Świętujemy rocznicę odzyskania Niepodległości razem z Miastem Mielec

0
428

W najbliższy piątek 11 listopada przed Pomnikiem Wolności i Obeliskiem Niepodległości odbędą się główne uroczystości obchodów w naszym mieście 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W obchodach weźmie udział również delegacja naszego klubu z prezesem Romanem Kowalikiem.

W piątek 11 listopada świętowanie rozpocznie się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza w Mielcu. Po nabożeństwie nastąpi uformowanie pochodu na ul. Kościuszki w kolejności: Mielecka Orkiestra Dęta, Jednostka Strzelecka 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego, harcerze, poczty sztandarowe, kombatanci, parlamentarzyści, władze samorządowe miasta, powiatu i województwa, przedstawiciele Sądu Rejonowego w Mielcu, delegacje urzędów, instytucji, partii politycznych, związków zawodowych i stowarzyszeń, delegacje szkół oraz pozostali uczestnicy.

Po przemarszu pod Pomnik Wolności i po krótkiej części artystycznej (z udziałem Mieleckiej Orkiestry Dętej, Chóru Melodia i solistów) złożone zostaną tam wiązanki kwiatów i zapalone zostaną znicze pamięci.

Narodowe Święto Niepodległości w Mielcu, to także szereg imprez towarzyszących. W piątek 11 listopada będą to Otwarte Zawody Strzeleckie pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka (godz. 10:00-14:00 – Strzelnica LOK w Mielcu), XVII Zawody Pływackie z okazji Święta Niepodległości pod Patronatem Prezydenta Miasta Mielca (kryta pływania Smoczka – sesja przedpołudniowa i popołudniowa od 15.00) oraz o godz. 16:00 – Koncert Niepodległościowy Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej w sali widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu (koncert biletowany).

Na niedzielę 13 listopada zaplanowano Bieg Niepodległości na Górce Cyranowskiej (start o 13.30).

Gorąco zachęcamy do udziału w naszym niepodległościowym świętowaniu!