Kolejne zwycięstwo na naszym koncie! Wygrywamy w Żukowie [RELACJA]

0
528
Wynik końcowy

Kolejny komplet punktów wywalczony przez mieleckich szczypiornistów. Po bardzo dobrym meczu podopieczni trenera Rafała Glińskiego pokonali na wyjeździe SPR GKS Autoinwest Żukowo. Najwięcej bramek dla mieleckiego zespołu zdobyli: Adam Babicz, Damian Krzysztofik i Igor Graczyk.

Choć oba zespoły w tabeli dzieliła spora różnica punktowa, to trener Gliński przestrzegał swoich zawodników, że w Żukowie czeka ich trudna przeprawa. Jak się okazało – miał rację. Drużyna gospodarzy, która do tej pory wygrała dwa spotkania, mocno postawiła się będącym wyżej w tabeli mielczanom. Szczególnie w pierwszej połowie.

Początek należał bowiem do gospodarzy. Może nie była to jakaś duża przewaga, ale gracze z Żukowa prowadzili m.in. 2:0, 7:5, a w swoim najlepszym momencie nawet 9:6. Zgodnie z przewidywaniami trudno było zatrzymać najlepszego strzelca ligi – Grzegorza Dorsza, który w dziesięć minut zdobył cztery bramki, a całe spotkanie zakończył z dziesięcioma trafieniami.

Mielczanie otrząsnęli się po kwadransie gry. Po bramkach Denisa Wołyncewa, Adama Babicza i Pawła Wilka zrobił się remis 9:9. Chwilę później, bo w 21.minucie prowadzili już dwoma bramkami, po skutecznych rzutach Damiana Krzysztofika i Igora Graczyka. Taką dwubramkową zaliczkę udało się utrzymać do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie podopieczni trenera Glińskiego większych problemów już nie mieli. Bardzo dobra obrona, interwencje Wojciecha Czerwińskiego i skuteczna gra w ataku pozwoliły budować bezpieczną przewagę.

W 53.minucie po bramce Pawła Wilka różnica urosła już do ośmiu trafień (21:29) i wiadomo było, że komplet „oczek” pojedzie na Podkarpacie. W końcówce drużyna z Żukowa odrobiła część strat, ale to było to za mało i za późno. Handball Stal Mielec wygrała zasłużenie i na swoim koncie inkasuje kolejne 3.punkty.

SPR GKS Autoinwest Żukowo – Handball Stal Mielec 27:30 (15:17)

Żukowo: Żurawski, Witkowski – Brzozowiec 2, Ponto, Peret 1, Sadowski 1, Dorsz 10, Saraczyn 2, Sparzak, Ściesiński, Jagielski 4, Gajdziński 3, Dobrakowski, Benkowski 4.

Czerwona kartka: Benkowski (28.minuta, faul).

Stal: Dekarz, Czerwiński, Wiśniewski – Wilk 3, Nowak, Ruhnke 1, Babicz 5, Kotliński 2, Graczyk 5, Wołyncew 4, Napierała 3, Kaźmierczak 1, Smoliński 1, Włoskiewicz, Goliszewski, Krzysztofik 5. Trener Rafał Gliński.

Czerwona kartka: Graczyk (53.minuta, gradacja kar).