Ponad 600 dzieci wzięło udział w Regionalnej Lidze Młodzieżowej „Enea Cup”

0
574
Enea Cup Finał

W piątek (28 października) zakończyła się szósta edycja Regionalnej Ligi Młodzieżowej „Enea Cup” w piłce ręcznej chłopców. Finał odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu. W obu kategoriach wiekowych triumfowała Szkoła Podstawowa z Malinia. Partnerem tytularnym rozgrywek jest Enea Elektrownia Połaniec.

Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” już na stałe wypisała się w kalendarz imprez sportowych przeznaczonych dla dzieci ze Szkół Podstawowych. W tym roku w rozgrywkach wzięło udział ponad 600 dzieci z terenu aż trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Rozgrywki organizowane są przez klub Handball Stal Mielec przy wsparciu Enei Elektrowni Połaniec.

– Bardzo cieszymy się, że wspólnie z Eneą Elektrownią Połaniec mogliśmy zorganizować rozgrywki sportowe dla ponad pół tysiąca dzieci – mówi Roman Kowalik, prezes klubu Handball Stal Mielec. – Regionalna Liga Młodzieżowa „Enea Cup” to sportowe rozgrywki przeprowadzone w duchu fair play. Chcemy w dzieciach zaszczepić zdrowy tryb życia, a sport jest jego bardzo ważną częścią. Dziękujemy Enei Elektrowni Połaniec za wsparcie tego przedsięwzięcia.

– Zależy nam na wsparciu sportowej aktywności dzieci i młodzieży, dlatego od lat angażujemy się w inicjatywy umożliwiające uprawianie sportu oraz dające szansę na rozwój poprzez aktywność fizyczną. Cieszę się, że turnieje Enea Cup cieszą się coraz większą popularnością. To nie tylko doskonała szansa na rozwój młodych szczypiornistów, to także dobra okazja do wspaniałej zabawy – powiedziała Agnieszka Wojdan, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

Prezes Kowalik potwierdza, że z każdym kolejnym rokiem wzrasta zainteresowanie Regionalną Ligą Młodzieżową „Enea Cup”. – W tym roku zgłosiła się nawet szkoła piłkarska. Wiadomo, że nie każdy będzie grał w piłkę nożną, a piłka ręczna jest fajną alternatywą.

To nie koniec, bo klub Handball Stal Mielec przeprowadza wiele równoległych działań. – Propagujemy sport w przedszkolach i szkołach z terenu województwa podkarpackiego i województwa świętokrzyskiego. W tym roku przeprowadziliśmy zajęcia już w kilkunastu placówkach, a w ostatnim czasie rozpoczęliśmy współpracę ze Szkołą Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Zawodnicy klubu Handball Stal Mielec, którzy występują w ogólnopolskiej Lidze Centralnej, jeżdżą tam i przeprowadzają zajęcia dla dzieci – podkreśla prezes Kowalik.

Regionalna Ligi Młodzieżowa „Enea Cup” organizowana jest nieprzerwanie od 2017 roku. W tym roku z rozgrywkami zawitaliśmy do Radomyśla Wielkiego, Cmolasu, Mielca i Staszowa.

W turnieju finałowym, który odbył się w ostatni piątek w hali Szkoły Podstawowej nr 7, najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Maliniu. Podopieczni trenera Lesława Jachowicza triumfowali w obu kategoriach wiekowych.

WYNIKI:

Kategoria klas 4-6:

Półfinały: 

  • Handballowe Nadzieje Mielec – Szkoła Podstawowa w Czajkowie 2:7
  • Szkoła Podstawowa w Maliniu – Szkoła Podstawowa w Cmolasie 9:1

Mecz o 3.miejsce: 

  • Handballowe Nadzieje Mielec – Szkoła Podstawowa w Cmolasie 3:5

Finał: 

  • Szkoła Podstawowa w Czajkowie – Szkoła Podstawowa w Maliniu 7:14
Kategoria klas 7-8:

Półfinały: 

  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Staszowie – Szkoła Podstawowa w Cmolasie 11:7
  • Handballowe Nadzieje Mielec – Szkoła Podstawowa w Maliniu 5:10

Mecz o 3. miejsce: 

  • Handballowe Nadzieje Mielec – Szkoła Podstawowa w Cmolasie 11:8

Finał: 

  • Szkoła Podstawowa w Maliniu – Szkoła Podstawowa nr 3 w Staszowie 9:7