Wracamy na ligowe parkiety. W sobotę 5.kolejka Ligi Centralnej

0
435

Po przerwie reprezentacyjnej do gry wraca Liga Centralna ZPRP. W najbliższą sobotę Handball Stal Mielec zagra na wyjeździe z AZS AWF Biała Podlaska. Początek tego spotkania o godzinie 18:00.

Śmiało można powiedzieć, że będzie to spotkanie na szczycie Ligi Centralnej. Handball Stal Mielec zajmuje obecnie pozycję wicelidera, zaś Biała Podlaska jest trzecią siłą ligowej tabeli. Drużyna KS AZS-AWF Biała Podlaska wygrała do tej pory trzy spotkania – z Zagłębiem Sosnowiec, Śląskiem Wrocław oraz Nielbą Wągrowiec. Z kolei porażka nastąpiła w 4.kolejce, w wyjazdowej potyczce z KPR-em Legionowo.

– Po ambitnej i twardej, męskiej walce Akademicy musieli uznać wyższość aktualnych liderów w ligowej tabeli – możemy przeczytać na stronie internetowej naszego najbliższego rywala.

Najlepszym strzelcem zespołu z Białej Podlaskiej jest Norbert Maksymczuk, który zdobył do tej pory 28 bramek.

Ostatnio obie drużyny spotkały się zimą tego roku. W meczu 1/8 finału Pucharu Polski lepsza okazała się być drużyna prowadzona przez trenera Marcina Stefańca. Biała Podlaska wygrała wówczas 33:24 (17:12).

Mecz KS AZS-AWF Biała Podlaska – Handball Stal Mielec odbędzie się w najbliższą sobotę (22 października) o godzinie 18:00 w hali AWF przy ulicy Marusarza 8. Transmisja LIVE w inSports.TV.