Nasi zawodnicy w reprezentacji Polski

0
503
Igor Graczyk i Mikołaj Kotliński

Poprzedni tydzień był bardzo intensywny dla Mikołaja Kotlińskiego i Igora Graczyka. Obaj nasi zawodnicy zagrali w barwach młodzieżowej reprezentacji Polski w meczach z reprezentacją Słowenii.

W ubiegłym tygodniu młodzieżowa reprezentacja Polski rozegrała trzy mecze sparingowe z reprezentacją Słowenii. Wszystko to odbyło się w ramach zgrupowania, które miało miejsce w słoweńskim mieście Izola.

– W pierwszym starciu Słowenia była lepsza o dwa trafienia 27:29. Z kolei w rewanżu lepsi o trzy bramki okazali się Biało-Czerwoni. Ostatni z trzech meczów zakończył się remisem po 25 – przekazuje na swojej stronie internetowej Związek Piłki Ręcznej w Polsce. We wszystkich spotkaniach wystąpili nasi zawodnicy – Igor Graczyk i Mikołaj Kotliński.

Trener młodzieżowej reprezentacji Polski był zadowolony z gry swoich podopiecznych. – Słowenia podobnie jak my postawiła na nowe twarze po zakończonych Mistrzostwach Europy. W każdym z trzech spotkań mieliśmy debiutanta na pozycji środkowego rozgrywającego, ale ocenę gry chłopaków zostawiam dla siebie. Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych dwóch bramkarzy. Kornel Poźniak i Marcel Jastrzębski w każdym z trzech spotkań prezentowali bardzo wysoki poziom skuteczności.

– Do Słowenii pojechaliśmy z zamiarem podostrzenia naszej defensywy i to nam się udało. Wszystkie trzy mecze charakteryzowały się niezwykle twardą grą z czego jestem zadowolony – podsumował występy naszych młodzieżowców Zygmunt Kamys.

Słowenia – Polska 27:29

Słowenia – Polska 24:27

Słowenia – Polska 25:25