Koniec czekania, czas na pierwszy mecz w Lidze Centralnej [ZAPOWIEDŹ]

0
450

Koniec czekania, czas na ligowe granie. W najbliższą sobotę Handball Stal Mielec w meczu pierwszej kolejki Ligi Centralnej podejmie drużynę Olimpia Medex Piekary Śląskie. Początek spotkanie o godzinie 18:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 7.

Po prawie czterech miesiącach przerwy szczypiorniści Handball Stali Mielec wracają na ligowe parkiety. W meczu pierwszej kolejki Ligi Centralnej podopieczni trenera Rafała Glińskiego podejmą u siebie Olimpię Medex Piekary Śląskie.

Za mielczanami prawie dwa miesiące przygotowań. Czy udało się zrealizować plan? – Chcielibyśmy wszystko zrealizować, ale wiadomo jak to w przygotowaniach, zresztą nie tylko w naszym klubie, ale nieraz są kontuzje, drobne urazy. Mieliśmy niektórych zawodników wykluczonych na jakiś czas właśnie ze względu na zdrowie – mówi trener Rafał Gliński.

– Myślę jednak, że jesteśmy dobrze przygotowani do startu ligi. Przed nami nowe wyzwania i teraz liczą się dla nas tylko mecze ligowe – dodaje.

Najbliższy rywal Handball Stali – Olimpia Medex Piekary Śląskie – to beniaminek rozgrywek Ligi Centralnej. – Za mną jest już analiza tego rywala – przyznaje szkoleniowiec mielczan. – Jak kto Ślązacy, więc na pewno będzie bój, na pewno będzie walka. Mariusz Kempys, który jest tam trenerem na pewno dobrze poustawiał swoich zawodników.

– Ich gra opiera się na rozgrywających, którzy mocno idą do głębokiego ataku. Posiadają też dobry rzut z drugiej linii. To na pewno nie będzie łatwa przeprawa, ale to my gramy w swojej hali i to my jesteśmy faworytem. Musimy udowodnić sobie i przede wszystkim kibicom, którzy przyjdą na mecz, że zasługujemy na to zwycięstwo – kończy trener Rafał Gliński.

Początek meczu Handball Stal Mielec – Olimpia Medex Piekary Śląskie w sobotę (17 września) o godzinie 18:00. Bilety dostępne w biurze klubowym (czynne w godzinach 9:00-16:00) oraz przed meczem w hali Szkoły Podstawowej nr 7. Kasa biletowa zostanie otwarta na ok. dwie godziny przed początkiem spotkania.

Bilet normalny kosztuje 20 złotych, a bilet ulgowy można nabyć w cenie 10 złotych.

Handball Stal Mielec Olimpia Medex Piekary Śląskie