Rafał Gliński: Mam już odpowiedzi na pierwsze pytania

0
265
Trener Rafał Gliński

– W drugiej połowie fajnie nasza obrona funkcjonowała, zespół z Piotrkowa miał jakieś tam bolączki, my też nie ustrzegliśmy się błędów, ale mimo wszystko trzeba ten mecz ocenić pozytywnie – powiedział trener Rafał Gliński po finałowym meczu X Memoriału im. Antoniego Weryńskiego.

W finale X Memoriału im. Antoniego Weryńskiego Handball Stal Mielec przegrała po rzutach karnych (4:5) z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. W regulaminowym czasie gry padł remis 24:24.

– Ewidentnie odpowiedzi na pierwsze pytania już mam i materiał do analizy też będzie – powiedział po finale trener Rafał Gliński. – Zawodnicy po wygranej z soboty, gdzie teoretycznie wynik był lepszy niż gra, w meczu z Piotrkowianinem gra wyglądała lepiej i muszę pochwalić mój zespół. Szczególnie za to, co widzieliśmy w drugiej połowie – podkreślił.

– Jeśli chodzi o pierwszą połowę, to też nasza gra nie wyglądała najgorzej, ale skuteczność rzutowa niestety zawodziła. Na 24 rzuty trafiliśmy tylko siedem bramek i to było poniżej normy. W drugiej połowie fajnie nasza obrona funkcjonowała, zespół z Piotrkowa miał jakieś tam bolączki, my też nie ustrzegliśmy się błędów, ale mimo wszystko trzeba ten mecz ocenić pozytywnie.

Tuż przed Memoriałem do mieleckiej drużyny dołączył kołowy Damian Krzysztofik. Możliwe, że to nie ostatnie wzmocnienie przed startem rozgrywek Ligi Centralnej. Być może zespół zostanie jeszcze wzmocniony. – Dowiemy się na pewno w tym tygodniu. Sądzę, że te wzmocnienia będą. Mam nadzieję, że tutaj wszystkie sprawy z prezesem dogadamy i z samymi zainteresowanymi. Ten turniej pokazał nam, że te ogniwa będą potrzebne – informuje szkoleniowiec mielczan.

Pierwszy mecz w Lidze Centralnej Handball Stal Mielec zagra z niewiele ponad miesiąc. Dokładnie 17 września. To oznacza, że przygotowania drużyny wkraczają w decydującą fazę. – Do pierwszego meczu w lidze został nam tak naprawdę miesiąc. Pewnie jeszcze tydzień pobiegamy, a następnie będziemy pracować nad dynamiką i szybkością. Także z dnia na dzień będziemy z tych obciążeń schodzić – zakończył trener Rafał Gliński.

Partnerami Memoriału są: Województwo Podkarpackie, Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta, Miasto Mielec, PZL Mielec, Euro-Eko, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu oraz firma Targum.

Patronat Honorowy nad X Memoriałem im. Antoniego Weryńskiego objął Starosta Powiatu Mieleckiego.

Partnerzy Medialni: hej.mielec.pl, Korso.pl, TVP 3 Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik Regionalny Korso, nowiny24.pl, Radio Leliwa, portal Dzieje Się Na Podkarpaciu, W Cieniu Jupiterów, Polskie Radio Rzeszów.

Baner X Memoriał im. Antoniego Weryńskiego