„Był taki mecz”. Dziś finał Memoriału, wtedy walka o play-offy

0
273

Przed nami finał X Memoriału im. Antoniego Weryńskiego, w którym zmierzą się Handball Stal Mielec i Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Z tej okazji w cyklu „Był taki mecz” wracamy wspomnieniami do 2014 roku do pamiętnego spotkania obu zespołów. Wówczas stawką był awans do play-offów PGNiG Superligi. 

„Sinusoida” – to słowo jako pierwsze przychodzi nam na myśl, gdy wspominamy sezon 2013/14. Był to sezon wielkich przemian i pierwszego tąpnięcia po latach sukcesów. To w tamtym sezonie z pracy w Mielcu zrezygnował Ryszard Skutnik, współtwórca największych sukcesów naszego klubu, w jego najnowszej historii. Skutnika zastąpił Paweł Noch i to on musiał ogarnąć drużynę, która bardzo kiepsko zaczęła tamte rozgrywki.

Zimą 2014 roku było już jednak lepiej. Kryzys z początku sezonu wydawał się być zażegnany i w końcu ze spokojem można było patrzeć w górę tabeli. Dość powiedzieć, że właśnie zwycięstwem z Piotrkowianinem mogliśmy sobie właściwie zapewnić awans do fazy play-off.

– Jesteśmy w takiej sytuacji, że chcemy wskoczyć na dobre tory i potrzebujemy w tym celu zwycięstwa. Najlepiej okazałego, aby wszystko w naszej grze się odblokowało – mówił przed tamtym spotkaniem trener Paweł Noch.

Partnerem artykułu jest Województwo Podkarpackie 

Zawodnicy Stali spełnili nadzieje swojego trenera. Przez pierwsze czterdzieści minut grali prawdziwy koncert, przypominający najlepsze chwile w legendarnej „Hangar Arenie”. Fantastyczne zawody rozgrywał Łukasz Janyst (8 bramek), a kroku dotrzymywali mu znakomici tego dnia…Rafał Gliński i Antonio Pribanić.

Ostatecznie wygraliśmy 34:29 i właściwie zapewniliśmy sobie udział w play-offach. – Wreszcie pojawiła się agresja, której tak potrzebowaliśmy. Świetnie w bramce spisywał się ponadto Krzysiek Lipka, który kilka razy ratował nas w sytuacjach sam na sam, a na początku spotkania odbił też piłkę po rzucie karnym – cieszył się po meczu Rafał Gliński, dzisiejszy trener Handball Stali Mielec.

Mielczanie tamten sezon zakończyli na ćwierćfinałach. W grze o najlepszą „czwórkę” w kraju musieli uznać wyższość Orlen Wisły Płock.

Mecz Handball Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski już dziś o godzinie 13:15. Będzie to finał X Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Terminarz finałów