Odwiedziliśmy grób śp. Antoniego Weryńskiego

0
277
śp. Antoni Weryński

Przed odbywającym się w weekend Memoriałem delegacja naszego klubu – prezes Roman Kowalik, trener Rafał Gliński i kapitan Adam Babicz – odwiedzili grób śp. Antoniego Weryńskiego.

Głównym celem Memoriału jest upamiętnienie legendarnego zawodnika i prezesa klubu piłki ręcznej SPR Stal Mielec. Jako zawodnik Antoni Weryński zdobył ze Stalą Mielec wicemistrzostwo Polski w 1975 roku oraz Puchar Polski w 1971 roku.

Z kolei za jego kadencji w roli prezesa klub odnosił największe sukcesy w swojej najnowszej historii, z brązowym medalem PGNiG Superligi w 2012 roku. Antoni Weryński zmarł 13 listopada 2012 roku. Od 2013 roku nieprzerwanie organizowany jest Memoriał jego imienia.

X Memoriał im. Antoniego Weryńskiego odbędzie się w dniach 13 i 14 sierpnia w hali Szkoły Podstawowej nr 7. W turnieju wezmą udział drużyny: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (PGNiG Superliga), ORLEN Upstream SRS Przemyśl i MKS Padwa Zamość (obie drużyny występują w Lidze Centralnej) oraz gospodarz turnieju – Handball Stal Mielec.