Znamy skład X Memoriału im. Antoniego Weryńskiego

0
235
Baner Memoriał

Poznaliśmy pełny skład X Memoriału im. Antoniego Weryńskiego. W turnieju wezmą udział cztery drużyny, a same zmagania odbędą się w dniach 13 i 14 sierpnia w hali Szkoły Podstawowej nr 7.

W tym roku przypada jubileuszowa, dziesiąta edycja Memoriału im. Antoniego Weryńskiego w piłce ręcznej mężczyzn. Głównym celem Memoriału jest upamiętnienie legendarnego zawodnika i prezesa klubu piłki ręcznej SPR Stal Mielec. Jako zawodnik Antoni Weryński zdobył ze Stalą Mielec wicemistrzostwo Polski w 1975 roku oraz Puchar Polski w 1971 roku.

Z kolei za jego kadencji w roli prezesa klub odnosił największe sukcesy w swojej najnowszej historii, z brązowym medalem PGNiG Superligi w 2012 roku. Antoni Weryński zmarł 13 listopada 2012 roku. Od 2013 roku nieprzerwanie organizowany jest Memoriał jego imienia.

X Memoriał im. Antoniego Weryńskiego odbędzie się w dniach 13 i 14 sierpnia w hali Szkoły Podstawowej nr 7. W turnieju wezmą udział drużyny: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (PGNiG Superliga), ORLEN Upstream SRS Przemyśl i Padwa Zamość (obie drużyny występują w Lidze Centralnej) oraz gospodarz turnieju – Handball Stal Mielec.

Partnerami Memoriału są: Województwo Podkarpackie, Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta, Miasto Mielec, PZL Mielec, Euro-Eko, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu.

Patronat Honorowy nad X Memoriałem im. Antoniego Weryńskiego objął Starosta Powiatu Mieleckiego.

Partnerzy Medialni: hej.mielec.pl, Korso.pl, TVP 3 Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik Regionalny Korso, nowiny24.pl, Radio Leliwa, portal Dzieje Się Na Podkarpaciu, W Cieniu Jupiterów.

Plakat Memoriał im. Antoniego Weryńskiego