Michał Chodara odchodzi z Handball Stali Mielec. Dziękujemy za wszystko!

0
341
Michał Chodara

Michał Chodara odchodzi z Handball Stali Mielec. Po kontuzji, którą Michał odniósł jesienią, pełnił funkcję asystenta trenera Rafała Glińskiego. 

Dla Michała Chodary był to drugi rozdział jego historii w mieleckim klubie. Pierwszy napisał w latach 2010-2018, a drugi przez ostatnie trzy sezony.

Najbardziej bogaty w sukcesy był ten pierwszy okres. Michał Chodara pojawił się w Mielcu w 2010 roku i drużyna z nim w składzie przez dwa kolejne sezony meldowała się w najlepszej „czwórce” w Polsce. W sezonie 2010/11 Stal Mielec zajęła 4.mejsce, a rok później jeszcze poprawiła ten wynik i rozgrywki zakończyła z brązowym medalem. Kolejne trzy sezony to miejsca w ćwierćfinałach, a w sezonie 2015/16 awans do Final Four Pucharu Polski. W latach 2010-2018 w Stali rozegrał łącznie 204 spotkania, w których zdobył 528 bramek.

Ten okres to również powołanie i debiut w reprezentacji Polski. Michał Chodara został powołany i wziął udział w mistrzostwach świata w 2013 roku.

Do Mielca powrócił latem 2019 roku po jednym sezonie spędzonym w Tarnowie. W trzy lata zdobył 70 bramek, ale kontuzje go nie omijały. To właśnie z powodu kontuzji nie dokończył ostatniego sezonu w roli zawodnika, lecz pełnił rolę asystenta trenera Rafała Glińskiego.

Michał, dziękujemy za wszystko. Na zawsze pozostaniesz klubową legendą! Miejsce na meczach w Mielcu zawsze będzie na Ciebie czekać!

Michał Chodara