Daniel Goliszewski: Trafiam do klubu z tradycjami i dużymi ambicjami sportowymi

0
424
Goliszewski

– Wiem, że drużyna z Mielca to klub z tradycjami i dużymi ambicjami sportowymi – mówi Daniel Goliszewski.

Daniel Goliszewski to nowy zawodnik Handball Stali Mielec. 25-letni wychowanek Orlen Wisły Płock wzmocni rywalizację na pozycji środkowego rozgrywającego. Jego dodatkowym atutem jest doświadczenie w rozgrywkach Ligi Centralnej – w ubiegłym sezonie zdobył na tym poziomie 104 bramki.

Teraz przechodzi z MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec do Handball Stali Mielec. – Gdy dostałem propozycję gry dla Stali Mielec za długo się nie zastanawiałem – mówi sam zawodnik. – Wiem, że drużyna z Mielca to klub z tradycjami i dużymi ambicjami sportowymi. Uznałem, że to dla mnie najlepsze miejsce do rozwoju – dodał.

– Bez wątpienia największym celem na zbliżający się sezon jest powrót do PGNiG Superligi – podkreśla Daniel Goliszewski.

Nowy zawodnik Handball Stali Mielec ma 25 lat i jest wychowankiem Orlen Wisły Płock. Grając w drużynach młodzieżowych tego utytułowanego klubu odnosił sporo sukcesów. – Moimi największymi sukcesami jest zdobycie 4 złotych medali mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych – opowiada Goliszewski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wychowanek Orlen Wisły Płock przechodzi do Mielca. Daniel Goliszewski, witamy!

Po zakończeniu gry w Płocku zdobywał doświadczenie w klubach pierwszoligowych oraz w Lidze Centralnej. – Po skończeniu wieku juniora przeniosłem się w rejony województwa świętokrzyskiego, gdzie grałem kolejno w klubach: KSZO Ostrowiec, KSSPR Końskie oraz AZS UJK Kielce. Następnie przeniosłem się na jeden sezon do Zagłębia Sosnowiec, skąd właśnie trafiłem do Stali Mielec.

Warto również dodać, że Daniel Goliszewski w czasach gry dla AZS UJK Kielce był wicekrólem strzelców pierwszej ligi. – Mam jednak nadzieję, że największe sukcesy jeszcze przede mną – kończy nowy zawodnik Handball Stali Mielec.

Sponsorzy