2 lipca losowanie fazy grupowej 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej

0
158
Losowanie grup

2 lipca poznamy rywali reprezentacji Polski w fazie grupowej 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej. Gwiazdami losowania będą wybitni zawodnicy: Sławomir Szmal i Magnus Wislander.

Impreza, którą zorganizują Polska oraz Szwecja, potrwa od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Gospodarzami turnieju w naszym kraju będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock oraz Gdańsk. Pierwsze ważne rozstrzygnięcia zapadną już w przyszłym tygodniu. Losowanie fazy grupowej odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach.

– Wypatruję z niecierpliwością, jakich rywali przydzielą naszej reprezentacji podczas losowania gwiazdy piłki ręcznej, czyli Szmal i Wislander, bo ceremonia oraz mecz otwarcia odbędą się w naszym mieście, w katowickim Spodku. Przedsmak tych emocji dostaniemy już w październiku, kiedy Polacy zmierzą się w eliminacjach mistrzostw Europy z Włochami – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

Szmal oraz Wislander to wybitni zawodnicy, którzy w przeszłości zdobywali nagrodę dla najlepszego piłkarza ręcznego świata. – Chciałbym pomóc szczęściu i wylosować dla naszej drużyny dogodnych rywali. Jestem jednak przekonany, że dzięki wsparciu kibiców zgromadzonych na trybunach Spodka będziemy w stanie pokonać każdego przeciwnika – przekonuje Szmal.

Kibice 2 lipca poznają artystę, który będzie wykonawcą oficjalnej piosenki turniejowej. Wydarzenie potrwa 90 minut, a transmisję zobaczą kibice na całym świecie. Ceremonia będzie jedną z najważniejszych imprez organizowanych przez ZPRP. Nasz kraj odwiedzą przedstawiciele władz Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) oraz krajowych federacji.

Polacy mecze fazy wstępnej MŚ 2023 rozegrają w Katowicach. Nasza kadra, w przypadku awansu, na rundę główną przeniesie się do Krakowa. Spodek będzie domem dla reprezentacji Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi zagrają tam zarówno w fazie wstępnej, jak i – w przypadku awansu – w rundzie głównej. Wicemistrzów Europy Hiszpanów czeka rywalizacja w TAURON Arenie Kraków.

Norwegowie turniej rozpoczną w Krakowie, a później – jeśli przebrną przez fazę wstępną – pojadą do Katowic. Szwedzi zagrają w Goteborgu, Islandczycy w Kristianstad, Chorwaci w Jonkoping, a Duńczycy – w Malmo. Te cztery reprezentacje wystąpią w Polsce najwcześniej w ćwierćfinale, który – podobnie jak jeden półfinał – ugości Gdańsk. Miejscem turnieju o Puchar Prezydenta będzie Płock.

Gospodarzami MŚ 2023 w Szwecji będą Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.handball23.com. Narodowym Dostawcą w naszym kraju jest firma Eventim, która prowadzi dystrybucję biletów na to wydarzenie. Sprzedaż wejściówek trwa za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej MŚ 2023.