Plażowa piłka ręczna wraca do gry. 6. edycja PGNiG Summer Superligi rusza w tym miesiącu

0
281
PGNiG Summer Superliga

Już w czerwcu wystartuje 6. edycja najgorętszych rozgrywek tego lata – PGNiG Summer Superliga! W tym roku impreza zagości w 4 miastach: Warszawie, Starych Jabłonkach oraz Gdańsku. Finał rozgrywek zaplanowany został w wyjątkowej scenerii Starego Rynku w Płocku.

Cykl rozpocznie turniej w stolicy, w dobrze znanym Summer Superlidze miejscu – na Warszawskiej Moncie (18-19 czerwca). Następnie przeniesie się do nieoficjalnej stolicy polskich sportów plażowych – Starych Jabłonek (25-26 czerwca), zaś pod koniec lipca, po przerwie reprezentacyjnej wróci na Lotos Stadion Letni w Gdańsku (30-31 lipca). Finał rozgrywek po raz pierwszy w historii odbędzie się w Płocku, który wraca na mapę plażowych rozgrywek po 3 latach przerwy spowodowanej pandemią.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wspólnie ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce oraz naszym sponsorem tytularnym PGNiG S.A możemy kontynuować projekt i w dalszym ciągu popularyzować beach handball w naszym kraju. Dołożymy wszelkich starań, aby  nadchodzący sezon stanowił  kolejny krok w kierunku profesjonalizacji rozgrywek. Szczególnie cieszymy się, że po przerwie wracamy do Płocka, gdzie w magicznej scenerii Starego Rynku rozegrany zostanie finałowy turniej PGNiG Summer Superligi – mówi Jakub Malinowski – przedstawiciel współorganizatora cyklu – Fundacji Modern Sport. 

Plażowe rozgrywki z sezonu na sezon cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W poprzedniej edycji w turniejach łącznie wzięło udział ponad 30 drużyn z całej Polski. W rywalizacji mężczyzn tytułu będą bronić zawodnicy Petry Płock – pięciokrotni Mistrzowie Polski, którzy w poprzednim sezonie odzyskali tytuł po 3 latach przerwy, wyprzedzając GRU Juko Piotrków Trybunalski. W kategorii kobiet, w zeszłym sezonie dominowała ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego – GRU Juko. Czy w tym roku również okażą się niezwyciężone i kolejny raz staną na najwyższym stopniu podium?

PGNiG Summer Superliga jest uważana za drugi najlepszy pod względem sportowym i organizacyjnym cykl mistrzowski w Europie. Poprzednie Finały Mistrzostw Polski cieszyły się bardzo dużyn zainteresowaniem kibiców, którzy szczelnie wypełnili trybuny w Darłowie, a także zgromadziły ponad  100 tys. widzów przed telewizorami dzięki transmisji w TVP Sport.

Dzięki konsekwentnej pracy całego środowiska, piłka ręczna plażowa jest na fali wznoszącej. Kolejny sezon to nowe wyzwania – oprócz rozgrywek w ramach mistrzostw Polski czekają nas także zmagania reprezentacji Polski w Mistrzostwach Świata, Eliminacjach Mistrzostw Europy oraz co warte podkreślenia w zupełnie nowym, międzynarodowym cyklu IHF Beach Handabll Global Tour, który zostanie zainicjowany w tym roku turniejem w Gdańsku (1-2 lipca). Wszystko to sprawia, że kolejny letni sezon zapowiada się bardzo interesująco – podsumowuje Marcin Kobylarz – Członek Zarządu ds. piłki ręcznej plażowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Terminarz: 

I PGNiG Summer Superliga: Warszawa, Monta Beach Volley Club, 18-19.06
II PGNiG Summer Superliga: Stare Jabłonki, Hotel Anders, 25-26.06
III PGNiG Summer Superliga: Gdańsk, LOTOS Stadion Letni, 30-31.07
IV Finał PGNiG Summer Superliga: Płock, Stary Rynek, 6-7.08