Emocje do samego końca. Rozrysowaliśmy scenariusze na ostatnią serię PGNiG Superligi

0
238

Przed nami ostatnia seria PGNiG Superligi w tym sezonie. W niedzielę dowiemy się, który zespół opuści najwyższy poziom rozgrywkowy piłki ręcznej w Polsce. Handball Stal Mielec potrzebuje zwycięstwa w Tarnowie.

W ostatniej serii spotkań Handball Stal Mielec zagra na wyjeździe z Grupą Azoty Unią Tarnów. Zwycięzca tego spotkania na pewno pozostanie na przyszły sezon w PGNiG Superlidze. Stal, jeśli wygra w Tarnowie, zrówna się punktami ze swoim przeciwnikiem i minie go w tabeli lepszym bilansem meczów bezpośrednich. Przypomnijmy bowiem, że jesienią Stal pokonała Unię 28:26.

Każdy inny wynik w Tarnowie, niż nasze zwycięstwo, będzie oznaczać dla nas spadek do Ligi Centralnej. Nawet jeśli wygramy za dwa punkty, po karnych, to zrównamy się punktami z Pogonią (jeśli ta oczywiście przegra z Chrobrym), ale ekipa ze Szczecina ma z nami lepszy bilans spotkań bezpośrednich.

Sytuacja może mocno skomplikować się, gdyby w meczu Pogoni z Chrobrym padł remis, a w karnych wygrałaby drużyna z Głogowa. Wtedy, w przypadku naszego zwycięstwa w Tarnowie, wszystkie zainteresowane drużyny miałyby po 19 punktów. Wówczas decydować będzie tzw. mała tabela pomiędzy Pogonią, Unią i Stalą. Według regulaminu PGNiG Superligi w takich sytuacjach decydują kolejno:

a) większa liczba zdobytych punktów w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
b) większa liczba zdobytych bramek w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
c) większa dodatnia (mniejsza ujemna) różnica bramek ze wszystkich zawodów,
d) większa liczba zdobytych bramek we wszystkich zawodach,
e) losowanie, którego zasady ustala KL.

My mamy jednak nadzieję, że wyniki pomyślnie się dla nas ułożą i w przyszłym sezonie nadal będziemy mogli grać na poziomie PGNiG Superligi. Początek meczu Grupa Azoty Unia Tarnów – Handball Stal Mielec w niedzielę (15 maja) o godzinie 15. Transmisja w Emocje.TV.

Unia Tarnów