Rafał Krupa: Musimy zagrać z pełnym zaangażowaniem, odwagą i wiarą w nasze umiejętności

0
250

– Musimy zagrać z pełnym zaangażowaniem, odwagą i wiarą w nasze umiejętności. Dokładnie tak, jak to zrobiliśmy z Wybrzeżem – mówi Rafał Krupa przed spotkaniem z Azotami Puławy.

To na pewno będzie trudny mecz, ale podejdziemy do niego podbudowani wygraną z Wybrzeżem Gdańsk. Było to zwycięstwo niezwykłe, odniesione po celnym rzucie na dwie sekundy przed końcem meczu.

– Taką wygraną dodaliśmy sobie przede wszystkim wiary w nadchodzące dni, które będą dla nas najważniejszymi w tym sezonie – nie ukrywa Rafał Krupa. – Bramka zdobyta w końcówce jest również ważna z tej perspektywy, że ostatnimi czasy to my traciliśmy bramki w takich okolicznościach – dodaje.

Teraz czas na wyjazd do Puław. Musimy pamiętać, że Azoty to jedna z najlepszych drużyn w naszym kraju, choć temu przeciwnikowi potrafiliśmy się już przeciwstawić. Niemal równo rok temu – 8 maja 2021 roku – przegraliśmy nieznacznie, zaledwie trzema bramkami. To pokazuje, że z tym zespołem można powalczyć.

– Chcielibyśmy do tego doprowadzić. Puławy są trzecią siłą w naszej lidze, ale wiemy, że nas stać, aby prowadzić z nimi równą walkę – podkreśla skrzydłowy Handball Stali Mielec.

Jak musimy zagrać z Azotami? – Jedziemy do nich po punkty. Musimy zagrać z pełnym zaangażowaniem, wiarą i odwagą w nasze umiejętności. Dokładnie tak, jak to zrobiliśmy z Gdańskiem. Każdy z nas wierzył, że nawet w tych 30 sekundach meczu do końca, gdzie nie mieliśmy piłki, zdołamy odmienić losy spotkania – zakończył Rafał Krupa.

Początek meczu Azoty Puławy – Handball Stal Mielec w sobotę (7 maja) o godzinie 19:00. Transmisja spotkania w serwisie Emocje.TV. 

Klub Handball Stal Mielec organizuje darmowy wyjazd dla kibiców. Wyjazd autokaru w sobotę (7 maja) o godzinie 14:30 spod parkingu obok hali Szkoły Podstawowej nr 7. Zapisy trwają w biurze klubowym do piątku (6 maja) do godziny 16:00. Więcej informacji pod numerem telefonu 696 740 266.

Sponsorzy