Cztery kolejki do końca sezonu. W sobotę gramy z MMTS-em Kwidzyn

0
261

PGNiG Superliga wraca do gry po świątecznej przerwie. W najbliższą sobotę (23 kwietnia) Handball Stal Mielec zagra na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn. Może to być bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli.

W bieżącym sezonie obie drużyny walczą o inne cele. MMTS Kwidzyn zajmuje obecnie 5.miejsce w tabeli i ma zaledwie jeden punkt straty do 4.miejsca, które daje możliwość gry w europejskich pucharach. Również dlatego dla drużyny MMTS-u mecz ze Stalą będzie bardzo ważny.

Z kolei Handball Stal Mielec zajmuje obecnie ostatnie, 14.miejsce. Dla mielczan również zwycięstwo w tym meczu może mieć ogromne znaczenie dla dolnego układu tabeli. Mielczanie w przypadku zwycięstwa w Kwidzynie i jednoczesnej porażki Sandra SPA Pogoni Szczecin w Opolu może przesunąć się na 13.miejsce w tabeli.

W ekipie gospodarzy sobotniego meczu grają byli zawodnicy Stali. To oczywiście Hubert Kornecki, który barw naszego klubu bronił dwukrotnie – w latach 2012-2013 oraz 2019-2020. Drugim ex-mielczaninem w zespole z Kwidzyna jest Kamil Krieger, który w Stali grał w latach 2012-2015.

Początek meczu MMTS Kwidzyn – Handball Stal Mielec w sobotę (23 kwietnia) o godzinie 17:00. Transmisja w Emocje.TV. Przypominamy również o darmowym wyjeździe kibiców na to spotkanie. Chęć wyjazdu należy zgłaszać do czwartku (21 kwietnia) do godziny 16:00 w siedzibie klubu.