Nie przegap okazji i zobacz w Mielcu najlepszych piłkarzy ręcznych!

0
239
Łomża Vive Kielce

Pogromcy Barcelony i Paris Saint-Germain, ćwierćfinaliści bieżącej edycji Ligi Mistrzów, drużyna, która ma wszystko, by powtórzyć sukces z 2016 roku i ponownie wygrać najbardziej prestiżowe rozgrywki w Europie. W trzech słowach – Łomża Vive Kielce – najbliższy rywal Handball Stali Mielec. To spotkanie już jutro (9 kwietnia) o godzinie 13:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu.

Łomża Vive Kielce to najbardziej utytułowany i zdecydowanie najlepszy polski zespół w ostatnich latach. W całej historii kielczanie mają na swoim koncie już osiemnaście mistrzostw Polski, w tym dziesięć zdobytych z rzędu od 2012 roku. Do tego należy doliczyć siedemnaście Pucharów Polski oraz, a może przede wszystkim, zwycięstwo w Lidze Mistrzów w 2016 roku.

W ich składzie są największe gwiazdy światowej piki ręcznej. Na pierwszy plan wysuwa się Alex Dujshebaev. Hiszpański rozgrywający (syn trenera Vive – Talanta) został nominowany do nagrody najlepszego piłkarza ręcznego świata 2021 roku, co było wyrazem uznania nie tylko za fantastyczną grę w Kielcach, ale również w narodowej reprezentacji, z którą w ubiegłym roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata i brązowy medal Igrzysk Olimpijskich.

Poza Alexem, w Łomży Vive wręcz roi się od gwiazd. W bramce mają jednego z najlepszych golkiperów świata – Niemca Andreasa Wolffa, na rozegraniu grają wspomniany wyżej Alex Dujshebaev, Igor Karacić czy Uladzislau Kulesh. Na skrzydle czaruje skutecznością Arkadiusz Moryto, a jakość na kole zapewniają Karalek i Tournat. Jednym słowem – gwiazdozbiór.

Tym bardziej warto przyjść w sobotę o godzinie 13:00 do hali Szkoły Podstawowej nr 7 i zobaczyć w akcji najlepszych piłkarzy ręcznych. Bilet w przedsprzedaży można nabyć za pośrednictwem strony www.kupbilet.pl lub przed meczem na stoisku kasowym. Zapraszamy!

plakat Vive