Piotr Krępa: Mecze ze Stalą Mielec zawsze będą sentymentalne

0
238
Piotr Krępa

Nie mogło być inaczej. Skontaktowaliśmy się z Piotrem Krępą i podpytaliśmy go o zbliżające się wielkimi krokami spotkanie Handball Stal Mielec – Energa MKS Kalisz. Popularny „Misiek” po raz drugi przyjedzie ze swoim nowym klubem do Mielca.

Piotr Krępa to wychowanek i wieloletni zawodnik Stali Mielec. Z klubu postanowił odejść w czerwcu 2020 roku, gdy związał się z Energą MKS-Kalisz. Trwa więc drugi sezon jego występów w drużynie z województwa wielkopolskiego, ale o korzeniach absolutnie nie zapomina.

– Zawsze spotkania ze Stalą Mielec są sentymentalne. Jest to motywacja, żeby pokazać się jak w najlepszy sposób wszystkim, którzy będą w hali – mówi Piotr Krępa.

Nie jest tajemnicą, że Piotr Krępa i Rafał Krupa to przyjaciele. Na początku tego tygodnia Rafał powiedział nam, że przed meczem kontaktu z Piotrem jeszcze nie było. Czy od tego czasu coś się zmieniło? – Do meczu to już jesteśmy wrogami i nie będziemy rozmawiać – śmieje się popularny „Misiek”. – Oczywiście żartuje. Z Rafałem rozmawiamy przynajmniej raz w tygodniu, dlatego po ostatnim artykule od razu to nadrobiliśmy.

Faworytem najbliższego spotkania wydaje się być drużyna z Kalisza. Podopieczni trenera Pawła Nocha zajmują 8.miejsce z 26.punktami na koncie. – Teraz celem jest wygrać 6 z 7 meczów, które pozostały do końca, bo wszyscy poza drużyną z Płocka są w naszym zasięgu. Liga w tym roku jest bardzo zaskakująca, wiec nie wiem, które miejsce pozwoli nam to zająć – analizuje nasz rozmówca.

Kto wygra w niedzielę? – Mielec jest drużyną z mocną defensywą i zawsze ciężko gra się z takimi zespołami. Mam jednak nadzieje, że zagramy tak jak z Gdańskiem i uda nam się wygrać. Nastawiamy się na bardzo trudne spotkanie, w którym chcemy zgarnąć 3 punkty – kończy Piotr Krępa.

Początek meczu Handball Stal Mielec – Energa MKS Kalisz w najbliższą niedzielę (27 marca) o godzinie 13:00. Sprzedaż biletów trwa już na stronie www.kupbilet.pl. Wejściówki będzie można nabyć również przed wejściem na trybunę hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu. Transmisja internetowa dostępna w serwisie Emocje.TV.

Stal Mielec MKS Kalisz