Rafał Krupa trenuje już na pełnych obrotach. „Bardzo chcę wrócić do gry”

0
212
Rafał Krupa

Rafał Krupa wrócił do treningów po kontuzji i przygotowuje się z drużyną do zbliżającego się meczu z Energą MKS-em Kalisz. – Czy zagram? Wszystko zależy od decyzji trenerów – mówi przed tym spotkaniem Rafał Krupa.

27-letni skrzydłowy wypadł z gry na kilka spotkań wskutek kontuzji, którą doznał podczas treningu. – Po upadku na jednym z treningów okazało się, że doszło do złamania kości promieniowej przy nadgarstku w mojej lewej ręce – informuje Rafał Krupa. Rehabilitacja trwała kilka tygodni.

– Rehabilitacja przy takich złamaniach można powiedzieć jest prosta. Tak jak w moim przypadku, trzeba unieruchomić staw promieniowo-nadgarstkowy, poddawać się zabiegom fizykoterapii i czekać na zrost kostny. Największym minusem całej rehabilitacji jest zakaz aktywności fizycznej, która może zaburzyć „zlanie się kości” – zaznacza skrzydłowy Handball Stali Mielec.

Od tygodnia zawodnik wrócił już do treningów i razem z drużyną przygotowuje się do meczu z Energą MKS-em Kalisz. – Po konsultacji ze sztabem medycznym oraz z lekarzem klubowym i po wykonaniu badań kontrolnych dostałem zgodę na treningi. Bardzo się z tego powodu cieszę. Jesteśmy w kluczowym momencie sezonu dla naszego klubu, zostałem wyłączony z gry w kilku meczach i nie dawało mi to spokoju, bo chcę pomagać drużynie i trenerom.

Czy zagra w najbliższym meczu? – Wszystko zależy od decyzji trenerów, jak oni widzą moją dyspozycję pod kątem fizycznym i co mogę wnieść do składu po przerwie. Bardzo chcę wrócić na parkiet, czy ławkę i dać całego siebie dla drużyny – podkreśla Rafał Krupa.

Mecz z Kaliszem to również spotkanie z Piotrem Krępą, prywatnie przyjacielem Rafała. Obaj panowie są w zażyłej relacji, ale jak przyznaje zawodnik Handball Stali, przed meczem kontaktu jeszcze nie było. – Oczywiście super będzie się spotkać, wszyscy wiedzą, że jesteśmy przyjaciółmi, lecz jeszcze przed zbliżającą się kolejką nie rozmawialiśmy – kończy Rafał Krupa.

Początek meczu Handball Stal Mielec – Energa MKS Kalisz w najbliższą niedzielę (27 marca) o godzinie 13:00. Transmisja w Emocje.TV. Bilety będzie można nabyć tuż przed wejściem na trybuny oraz za pośrednictwem strony www.kupbilet.pl.

Stal Mielec MKS Kalisz