W najbliższą niedzielę wracamy na parkiety PGNiG Superligi

0
209
Kalisz Stal Mielec

Koniec przerwy reprezentacyjnej oznacza powrót drużyn na parkiety PGNiG Superligi. Handball Stal Mielec już w najbliższą niedzielę (27 marca) podejmie u siebie Energę MKS Kalisz. Początek tego spotkania o godzinie 13:00. Transmisja w Emocje.TV.

Z racji przerwy w rozgrywkach, drużyny PGNiG Superligi mają dwa tygodnie na przygotowanie do najbliższego meczu. Mielczanie wykorzystali pierwszy tydzień na nieco cięższe treningi, siłowe i motoryczne. Bieżący tydzień poświęcą już na przygotowanie typowo pod rywala.

Energa MKS Kalisz to obecnie 8.zespół tabeli PGNiG Superligi. Podopieczni trenera Pawła Nocha zgromadzili do tej pory 26.punktów, a na ten dorobek składa się 7 zwycięstw w regulaminowym czasie gry, dwie wygrane po karnych i jedna porażka po karnych. W pierwszym meczu obu drużyn w Kaliszu wygrali gospodarze pokonując mielczan właśnie po rzutach karnych.

Zawodnikiem drużyny z Kalisza jest doskonale znany w Mielcu Piotr Krępa. Wychowanek Stali Mielec na transfer zdecydował się w 2020 roku tuż po zakończeniu skróconego przez pandemię sezonu 2019/20. W naszych barwach Piotr zdobył prawie 500 bramek, wielokrotnie będąc nagradzanym nominacjami do siódemki kolejki.

W bieżącym sezonie Piotr Krępa zdobył 80 bramek, co daje mu skuteczność na poziomie 76.92 procent. W jego dorobku widnieje również 10 asyst.

Początek meczu Handball Stal Mielec – Energa MKS Kalisz w najbliższą niedzielę (27 marca) o godzinie 13:00. Transmisja w Emocje.TV. Bilety będzie można nabyć tuż przed wejściem na trybuny oraz już wkrótce za pośrednictwem strony www.kupbilet.pl.