Trwają przygotowania do meczu z MKS-em Kalisz [ZDJĘCIA]

0
186

We wtorek ruszyły przygotowania do meczu z Energą MKS-em Kalisz. Z racji przerwy reprezentacyjnej, nasza drużyna ma nieco więcej czasu na treningi.

W najbliższy weekend PGNiG Superliga ma przerwę ze względu na mecze reprezentacji Polski. Kadra Patryka Rombla gra dwumecz ze Szwecją, a w tym czasie ligowe drużyny mają nieco więcej czasu na przygotowania i treningi.

Nie inaczej jest w Mielcu. Handball Stal obecnie koncentruje się na mocniejszych jednostkach treningowych, a przygotowania typowo pod mecz z Kaliszem rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

– Ten tydzień poświęcamy na cięższe treningi, przede wszystkim siłowe i motoryczne – nie ukrywa trener Rafał Gliński. – Od początku przyszłego tygodnia już stricte przygotowywać się będziemy pod kątem meczu z Kaliszem – dodaje.

Na czym przede wszystkim skupiać będą się zawodnicy Handball Stali? – Na pewno będziemy chcieli poprawić skuteczność, tak samo jak nasz atak pozycyjny. To nam w ostatnim meczu z Górnikiem troszeczkę kulało. Na tych elementach będziemy się skupiać.

Trenera cieszy fakt, że do zdrowia wracają kontuzjowani zawodnicy. – Rafał Krupa już wraca do treningów i na pewno będzie nam w stanie pomóc. Tak samo jak inni zawodnicy, którzy ostatnio mieli problemy zdrowotne zaczynają już normalnie trenować – kończy szkoleniowiec Handball Stali Mielec.