Superliga solidarna z Ukrainą

0
217
Stop Wojnie

Minione serie meczów w PGNiG Superlidze oraz PGNiG Superlidze Kobiet stały pod znakiem solidarności z Ukrainą. Kluby, wspólnie z kibicami, wyraziły duże wsparcie dla Narodu Ukraińskiego.

Wzruszającym momentem był początek spotkania pomiędzy Chrobrym Głogów a Azotami-Puławy. Zawodnicy obu drużyn wspólnie zgromadzili się na parkiecie pod transparentem „STOP WOJNIE”, trzymanym przez ukraińskich zawodników, grających w klubach z Głogowa i Puław. Kibice na trybunach dołączyli do akcji, wspierając naszych sąsiadów gromkimi brawami.

Wsparcie wyrażono również podczas spotkania na szczycie PGNiG Superligi Kobiet. W Lublinie zawodniczki MKS FunFloor Perły, podczas spotkania z MKS Zagłębiem Lubin, wyszły na parkiet w specjalnie przygotowanych koszulkach z napisem „Solidarni z Ukrainą”. Jednocześnie do końca sezonu ukraińscy kibice mogą za darmo wejść na spotkania PGNiG Superligi Kobiet rozgrywane przez MKS FunFloor Perłę Lublin w Hali Globus.

Napis „Solidarni z Ukrainą” pojawił się również na telebimach oraz bandach LED, podczas meczu Młynów Stoisław Koszalin z KPR-em Gminy Kobierzyce, a także na portalach społecznościowych klubów PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet. W czasie meczów wsparcie z Ukrainą manifestowali kibice. Na trybunach pojawiały się transparenty, ukraińskie flagi oraz koszulki w barwach narodowych Ukrainy.

Wiele klubów postanowiło zorganizować własne zbiórki niezbędnych rzeczy dla potrzebujących z Ukrainy lub wspiera te już istniejące, zachęcając swoich kibiców do włączenia się w pomoc. Orlen Wisła Płock, podczas jutrzejszego meczu z Tartenem Presov, przeprowadzi zbiórkę darów dla mieszkańców Żytomierza. W Gdańsku ze swoją zbiórką ruszyło Torus Wybrzeże. Akcje informacyjne o kolejnych zbiórkach są szeroko omawiane w mediach społecznościowych Łomży Vive Kielce, Handball Stali Mielec, KPR-u Gminy Kobierzyce czy MKS Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Zbiórkę darów rozpoczęła również grupa sędziów PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet zrzeszonych wokół programu ELITE2023. Sędziowie zbierają pieniądze na zakup leków oraz środków pierwszej pomocy dla matek z dziećmi, które w ostatnich dniach trafiły do Polski. Więcej informacji TUTAJ.

Superliga sp. z o.o. przyłącza się do wsparcia naszych wschodnich sąsiadów. Bardzo dziękujemy klubom oraz kibicom za włączenie się w akcję pomocy Ukrainie oraz licznym gestom i słowom wsparcia, wyrażanych podczas spotkań PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet.