Najdalszy wyjazd. W sobotę mecz z Sandra SPA Pogonią Szczecin

0
152

To może być mecz za tzw. „6 punktów”. Sandra SPA Pogoń Szczecin i Handball Stal Mielec mają obecnie po 10 „oczek”, więc zwycięzca sobotniego meczu oddali od siebie widmo spadku z PGNiG Superligi. Początek spotkania w sobotę o godzinie 16:30. Transmisja w Emocje.TV.

Ligowa tabela wygląda następująco: ostatnia jest Sandra SPA Pogoń Szczecin, która ma jednak tyle samo punktów co będąca „oczko” wyżej Handball Stal Mielec. Z kolei na 12.mejscu z 12.punktami na koncie jest Zagłębie Lubin.

Stawka meczu w stolicy województwa zachodniopomorskiego jest więc bardzo wysoka. Na zawodników obu drużyn nałożona będzie dodatkowa presja. – Z presją to jest złożony temat. Musimy wykorzystać tę presję w odpowiedni sposób, żeby nie podcinała nam skrzydeł i wykorzystać ją pozytywnie – mówi trener Rafał Gliński.

– Nie możemy pozwolić, by presja ograniczała danego zawodnika, czy cały zespół. Każdy z zawodników indywidualnie i jako grupa musimy dojść do tego złotego środka i poradzić sobie z presją. Nie możemy patrzyć, że jest to mecz pod ogromną presją. Każdy wie, o co gramy. Dla nas każdy mecz do końca rozgrywek będzie pod presją, także trzeba się tego nauczyć, a najlepiej się z tym oswoić – dodał.

Sandra SPA Pogoń Szczecin w ostatniej serii PGNiG Superligi pokonała (25:24) Torus Wybrzeże Gdańsk. Atutem drużyny prowadzonej przez Rafała Białego na pewno jest stabilizacja składu. – To prawda, bo o sile tego zespołu stanowią zawodnicy, którzy grają tam już od kilku lat – podkreśla szkoleniowiec Handball Stali Mielec.

– Czy dzięki temu mamy więcej materiału do analizy? Tak naprawdę najważniejszy jest ten ostatni mecz. Pamiętajmy, że jest wiele czynników, jak kontuzje czy COVID. Może tak się zdarzyć, że wypadnie jeden, czy drugi zawodnik i wtedy analizę trzeba zmieniać. My oczywiście mamy przygotowaną analizę, wiemy jak zagrać i do Szczecina pojedziemy z wiarę we własne możliwości – zakończył Rafał Gliński.

W daleką, liczącą prawie 800 kilometrów podróż mieleccy szczypiorniści wyruszą pociągiem w czwartek wieczorem.

Początek meczu Sandra SPA Pogoń Szczecin – Handball Stal Mielec w sobotę o godzinie 16:30. Transmisja w Emocje.TV.