Rafał Gliński: Nie możemy popełniać tych samych błędów

0
149

– Jeżeli dalej będziemy popełniać takie błędy, a nie niwelować błędów i uczyć się na nich, to będzie nam ciężko. Nie zwieszamy jednak głów, przed nami kolejne spotkania i walczymy dalej – powiedział po przegranym (25:30) meczu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

To zdecydowanie nie był dobry mecz dla Handball Stali Mielec. O ile początek, pierwszy kwadrans dawał nadzieję na dobry wynik, to później było już tylko gorzej. W kolejnych minutach Piotrkowianin przejął inicjatywę i nie oddał jej już do końca spotkania.

– Gratulacje dla ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego. Pokazali nam, jak grać konsekwentnie przez 60 minut. Mojemu zespołowi po prostu tego zabrakło – podkreślił trener Gliński. – Graliśmy falami, traciliśmy proste piłki i nie potrafię tego zrozumieć, bo powtarzamy sobie to od pół roku.

– Jeżeli dalej będziemy popełniać takie błędy, a nie niwelować błędów, uczyć się na nich, to będzie nam ciężko. Nie zwieszamy głów, przed nami kolejne spotkania i walczymy dalej – dodał szkoleniowiec Handball Stali Mielec.

Po 15. serii PGNiG Superligi Handball Stal Mielec zajmuje 13.miejsce w ligowej tabeli, utrzymując trzypunktową przewagą nad ostatnią Sandra SPA Pogoni Szczecin. – Ja nadal w to wszystko wierzę i jestem dobrej myśli, ale na pewno łatwo nie będzie. Pewnie rzeczy chłopcy muszą mądrzej analizować, jest nam to bardzo potrzebne – zakończył trener Rafał Gliński.

Najbliższy mecz Handball Stal Mielec zagra gościnnie w Staszowie. Spotkanie Handball Stal Mielec – Orlen Wisła Płock odbędzie się 19 lutego (sobota) o godzinie 17:00 w hali Powiatowego Centrum Sportu w Staszowie.