Grzegorz Sobut: Piotrkowianin stanowi kolektyw. Nie wymienię ich najmocniejszej strony

0
148

Do meczu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski pozostało już niewiele czasu. Postanowiliśmy więc przepytać Grzegorza Sobuta, który przez trzy lata był zawodnikiem naszego najbliższego rywala. 

Grzegorz Sobut wrócił do Handball Stali Mielec latem 2021 roku. Wcześniej przez trzy lata grał w barwach Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, obecnej rewelacji PGNiG Superligi i naszego najbliższego rywala. – W tym sezonie Piotrkowianin pokazuje bardzo dobrą grę, a potwierdzeniem tego jest ich 5.miejsce w ligowej tabeli – mówi przed najbliższym meczem Sobut.

Doświadczony rozgrywający grał w Piotrkowie Trybunalskim w latach 2018-2021. – Piotrkowianin to stabilna drużyna, która od wielu lat gra ze sobą. Oczywiście przed tym sezonem zespół został wzmocniony, przyszedł Adam Babicz, Kamil Sadowski, który teraz wrócił po kontuzji. Pozostali zawodnicy grają tam już od kilku lat i myślę, że właśnie to doświadczenie, to zgranie procentuje w tym sezonie.

Jak są najmocniejsze strony naszego rywala? – Moim zdaniem, w tym momencie tam wszystko dobrze funkcjonuje. Grają dobrze począwszy od bramki, poprzez rozegranie, a kończąc na kole. Trudno jest więc wyróżnić jeden element, czy jednego zawodnika. Piotrkowianin stanowi kolektyw – zakończył Grzegorz Sobut.

Początek meczu Handball Stal Mielec – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski w najbliższą sobotę (12 lutego) o godzinie 15:00. Sprzedaż biletów trwa już na stronie www.kupbilet.pl. Wejściówki będzie można nabyć również przed wejściem na trybunę hali Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu. Transmisja internetowa dostępna w serwisie Emocje.TV.