Debiut na „piątkę”. Oceniamy pierwszy występ Marko Nikolicia

0
169

Marko Nikolić pojawił się w Mielcu pod koniec ubiegłego tygodnia, a ma już za sobą oficjalny debiut. W meczu 1/16 finału Pucharu Polski przeciwko Siódemce Miedź Huras Legnica rzucił 5 bramek, prezentując się bardzo obiecująco. – Mam nadzieję, że będziemy mieć z niego sporo pożytku – mówi trener Rafał Gliński.

Nowy zawodnik Handball Stali był w Legnicy jednym z najskuteczniejszych zawodników swojego zespołu. Więcej bramek (8) zdobył tylko Dawid Ruhnke, a Dmitrij Smolikow i Bartosz Wojdak mieli tyle samo trafień co Nikolić – 5.

To sprawia, że debiut 23-letniego skrzydłowego wypadł naprawdę przyzwoicie. Nic więc dziwnego, że trener Rafał Gliński wiąże z nim spore nadzieje. – Oceniam jego grę bardzo pozytywnie – zaznaczył szkoleniowiec Handball Stali Mielec.

– Jest to zawodnik, który da nam określoną jakość i będzie rywalizował z Rafałem Krupą na lewym skrzydle. Marko w Legnicy zaprezentował się z dobrej strony, choć wiadomo, że był to jego pierwszy mecz, pewnie miał lekką tremę, bo jeden czy dwa rzuty mu nie wyszły. Ogólnie jednak widać, że wie o co chodzi na boisku, ma dobre wyjście do kontry, a to jest u skrzydłowego najważniejsze – ocenił trener Gliński.

W najbliższą sobotę (5 lutego) Marko będzie miał kolejną okazję do występu, tym razem przed własną publicznością. Bilety na mecz Handball Stal Mielec – Zagłębie Lubin można kupować w internecie TUTAJ oraz tuż przed wejściem na halę w porze meczu. Początek spotkania w sobotę (5 lutego) o godzinie 19.