Pójść za ciosem! Mecz z Chrobrym już w sobotę w Mielcu!

0
209

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, szczególnie po jednym z najlepszych spotkań jakie dotąd rozegrała Handball Stal Mielec w tym sezonie . I choć na koncie Stali pojawił się tylko jeden punkt, to można traktować go jako dobry prognostyk na przyszłość. Już w najbliższą sobotę mielecka Stal stanie przed kolejną szansą na poprawę swojej sytuacji w ligowej tabeli, do Mielca przyjedzie bowiem Chrobry Głogów.

– Ostatniego meczu nie traktujemy jako przełamania. Nie wygraliśmy tego spotkania, choć zdobyliśmy jeden punkt i momentami graliśmy bardzo dobre zawody – komentuje mecz z Energą MKS Kalisz kapitan mieleckiej drużyny Łukasz Nowak. – Niemniej jednak nie zdobyliśmy jeszcze trzech punktów za zwycięstwo więc to nadal jest nasz cel – podkreśla.

To, co zasługuje na pochwałę, to z pewnością gra w obronie Stali. Podczas ostatniego meczu, szczypiorniści z Podkarpacia zbudowali mur, który wielokrotnie okazał się nie do przejścia dla zawodników z Kalisza. Mecz obfitował w zwroty akcji a o ostatecznym wyniku musiały zdecydować rzuty karne. Jeśli z podobnym oddaniem Stal będzie grała w najbliższą sobotę, możemy spodziewać się interesującego widowiska.

– Morale zaczynają rosnąć, jednak nie możemy zapomnieć o tym, by cały czas podtrzymywać koncentrację i pielęgnować w sobie głód zwycięstwa. Podczas ostatniego meczu, w końcu po trzech miesiącach, zaczęliśmy realizować plan taktyczny trenera. Zaczęliśmy się bić jeden za drugiego, byliśmy na boisku jak bracia, gdy jeden z kolegów przegrywał, dwóch innych rzucało mu się z pomocą – mówi Łukasz Nowak.

Jak zapewnia kapitan Handball Stal Mielec, tego, czego mogą spodziewać się kibice podczas meczu z Głogowem to stuprocentowego zaangażowania oraz walki do ostatniego gwizdka. Jednak z podobnymi zamiarami, z pewnością,  przyjadą do Mielca zawodnicy Chrobrego. Po siedmiu kolejkach zajmują dwunaste miejsce, a zwycięstwo z Mielcem dałoby im awans w górę tabeli.

– Mocnymi punktami głogowian są z pewnością Rafał Stachera w bramce, do tego powiew świeżości i młodości, mówię tu o tegorocznych transferach, które dały trochę innej jakości w grze Chrobrego niż w zeszłym sezonie. Nie możemy także zapominać o dobrze nam znanym „Packy”, czyli Damianie Krzysztofiku, którego musimy otoczyć „czułą opieką” – zaznacza Nowak. – Jeśli jednak zagramy tak jak z Kaliszem, zdobędziemy komplet punktów – mówi na zakończenie kapitan Handball Stal Mielec.

Mecz Handball Stal Mielec z Chrobrym Głogów w sobotę 30 października o godzinie 15:30 w Hali SP 7 w Mielcu.

Bilety do nabycia: https://www.kupbilet.pl/sport/pilka_reczna/hb0386/opis?fbclid=IwAR3E6Qdxu5uMdkt45q0ebWkP3O2BWWD94qVB_rioK8cafDEVvA5mXxxG4n8

Transmisja dostępna także na platformie Emocje.tv.

Sponsorem meczu jest PZL Mielec https://www.pzlmielec.pl/